Naga MarketsSieć Lightning zaczyna osiągać bezprecedensowy poziom adaptacji. W sieci pojawiają się kolejne węzły (and. nodes) oraz znaczna ilość bitcoinów do rozruchu.

W lutym tego roku sieć miała 1000 kanałów o wartości 4 BTC. W kolejnych miesiącach liczba kanałów stale rosła, jednak ilość Bitcoinów nie dotrzymywała kroku temu wzrostowi.

Był to w zasadzie status quo aż do połowy listopada, kiedy zwiększona adopcja spowodowała wzrost liczby kanałów do 16 tysięcy, a całkowita kapitalizacja rynkowa sieci przekroczyła 450 BTC. Oznacza to wzrost sieci o 1.600% i kapitału o 10.000% w porównaniu do milowego kroku z lutego.

Pomógł podział do Bitcoin SV

Ten nagły przypływ zdarzył się tego samego dnia, w którym miał miejsce split Bitcoin Cash, prowadzący do powstania m.in. Bitcoin SV. Mogło to być uznane za jednorazowe wydarzenie, jednak liczba węzłów i Bitcoinów nadal rosła.

Jak na razie Lightning Network dysponuje 16677 kanałami oraz z sumą 461,1184 BTC. Fakt, że kanały, które pojawiły się w czasie podziału BCH / BSV sugeruje, że istnieją bardziej złożone motywy takiej migracji.

Przede wszystkim nie jest to ucieczka w kierunku innej kryptowaluty. Stanowi to raczej odejście od tradycyjnego ekosystemu do platformy, która jest ułożona na górze blockchaina. 

Zobacz też: Hard fork Bitcoin Cash (BCH): BCHSV zdominuje całą sieć?

Transakcje, które mają miejsce w sieci LN nie są rejestrowane w blockchainie Bitcoina, dopóki kanał nie zostanie zamknięty. Po hard forku, ludzie trzymający monety w sieci, której dotyczył fork zostają obciążeni obowiązkiem poczynienia przygotowań, aby upewnić się, że ich coiny przetrwają próbę. Podział BCH / BSV mógł zatem wysłać sygnał, że lepiej jest zaufać sieci, która teoretycznie wyeliminowałaby część tego obciążenia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here