Naga MarketsSieć Ethereum obchodzi 5. urodziny. Cena ETH jednak daleka od poziomów z 2018 r.Sieć Ethereum ma już pięć lat, ale wydajność cenowa ETH w porównaniu z bitcoinem pozostawia wiele do życzenia – zauważa portal Cointelegraph. A może to, co dziś widzimy na wykresie, to tylko cisza przed burzą?

  • Ethereum istnieje już pół dekady. 
  • Jak jednak wypada na tle BTC?

Ethereum zyskuje na wykresie

Ether (ETH) zaskoczył w ostatnich dniach inwestorów. Ponownie przebił poziom 300 USD. Tyle że w porównaniu z bitcoinem (BTC) największy altcoin rynku ma wiele do nadrobienia.

W dniu powstania Ethereum wartość Etheru wynosiła 3,1 proc. ceny BTC. W szczytowym momencie w styczniu 2018 r. liczba ta wzrosła do 11 proc. Potem bywało różnie, ale dopiero gdy programiści projektu przyspieszyli prace nad Ethereum 2.0, para ETH/USD zaczęło nagradzać swoich wiernych inwestorów dużymi zyskami.

Tylko w zeszłym tygodniu cena ETH wzrosła o 45 proc. W czasie pisania tego tekstu ETH kosztuje 321 USD. Cenę napędza na pewno bańka na DeFi i newsy dot. Ethereum 2.0.

Ethereum vs. bitcoin

Tymczasem w ostatnich tygodniach nastąpiły znaczące zmiany w korelacji między dwiema największymi kryptowalutami. W skali 1 miesiąca widać duże odchylenie od normy.

Warto też zaważyć, że cena z poziomu pary ETH/BTC także wygląda już dziś dobrze, bowiem jest na najwyższym poziomie od ponad roku.

Co to oznacza? Możemy założyć, że gdy tylko hossa na BTC mocno się rozpędzi, ETH zacznie rosnąć w tempie o wiele wyższym niż samo BTC. Zupełnie jak wyglądało to w czasie bańki w 2017 r.

Oczywiście pamiętajcie, że na giełdzie gracie na własną odpowiedzialność! Ten tekst nie miał charakteru porady inwestycyjnej.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here