Naga MarketsSieć Ethereum (ETH) może stać się magazynem wartości, uważa Anthony Scaramucci
SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci

Szef Skybridge Capital i były sekretarz prasowy Białego Domu Anthony Scaramucci twierdzi, że etherum (ETH) stanie się jednym z głównych aktywów przechowujących wartość. W wywiadzie dla CNBC stwierdza, że jako inwestor instytucjonalny skupia się głównie na bitcoinie (BTC), ale dostrzega potencjał drzemiący w drugiej pod względem kapitalizacji kryptowalucie.

  • Scaramucci wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie o bitcoinie, prognozując m.in. wzrost jego ceny do poziomu 100 tys. dol.
  • Założyciel Skybridge Capital widzi w bitcoinie alternatywę dla złota, jednak wraz z rozwojem sieci Ethereum nie wyklucza również znacznego udziału ETH w budowaniu wartości portfeli inwestorów
  • Na razie jego fundusz skupia się na BTC w przysżłości może zostać jednak rozszerzony właśnie o ETH

Najpierw bitcoin, później ether. Komentuje Anthony Scaramucci

Myślę, że istnieje bardzo duży rynek dla etheru i przewiduję, że sieć Ethereum ma dobre podstawy i będzie rosła, ale jestem zakorzeniony w instytucjonalnym rodzaju biznesu. Myślę jak instytucjonalista i muszę sprawić, aby moi klienci myśleli o kryptowalucie i aktywach cyfrowych. Więc w pierwszym kroku skupiam się na bitcoinie i oferuję jedynie fundusz oparty o BTC – wyjawiał Scaramucci.

Te artykuły również Cię zainteresują
Scaramucci nie wyklucza jednak w przyszłości posiadania funduszu skoncentrowanego na ETH i twierdzi, że druga co do wielkości kryptowaluta na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej może w końcu przekształcić się w magazyn wartości.

– Czy moglibyśmy mieć fundusz ETH w przyszłości? Tak, z pewnością moglibyśmy. Technologia wokół Ethereum sprawi, że będzie to ważna kryptowaluta oraz coś, czym ludzie będą dokonywać transakcji. – dodaje szef Skybridge Capital.

Jeśli chodzi o bitcoina, zarządzający funduszem o wartości miliarda dolarów podkreśla, że stara się przygotować swoich klientów na zmianę pokoleniową w świecie finansów.

– Dla nas bitcoin jest drapieżnikiem szczytowym tego ekosystemu. Powtarza moim klientom, że świat zmierza w kierunku cyfryzacji. Myśląc o naszych dzieciach warto sobie wyobrazić, że wygodnie będzie im przeprowadzać transakcje w ETH lub BTC. Muszę więc przygotować moich klientów na zmianę pokoleniową. Jeżeli mają więc 1, 2 lub 3 procent kapitału w kryptowalutach, to na początek jest to w zupełności wystarczający ruch w kierunku rewolucji – podsumował.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax analiza | notowania mercator | ropa naftowa kurs | kurs walut w czasie rzeczywistym | cena funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZielona Franczyza od Columbus Elite szansą na bezpieczeństwo w biznesie
Następny artykułKool2Play uplasował prywatną emisję akcji serii F po 35 zł za sztukę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here