Naga MarketsMimo, że Bitcoin ma już ponad 10 lat, to wciąż nie jest zbyt popularnym środkiem płatniczym. Niewielka ilość transakcji dokonywanych za jego pośrednictwem sprawia, że zdaniem wielu osób wciąż jest za wcześnie, aby uznać go za prawdziwą walutę. Tak twierdzi m.in. CEO Square i Twittera, Jack Dorsey. Podobnego zdania jest również współzałożyciel Gold Bullion International, Dan Tapiero, który uważa, że Bitcoin jest maszyną prawdy.


Bitcoin to maszyna prawdy

W jednym z wywiadów przyznał on, że Bitcoin to wynalazek i powinien być określany raczej jako wynalazek niż wszystkie inne rzeczy. To jest, wiesz, co to jest naprawdę [….] To jest maszyna prawdy. [….] Jest to sposób na wyeliminowanie wszelkich oszustw i kłamstw popełnianych przez ludzi.

Bitcoin jest nagrodą za utrzymanie sieci

Zwrócił on także uwagę, że system działa już ponad dziesięć lat i ma dobre wyniki. W związku z tym formułuje pytanie, “jaka jest inna platforma bezpieczeństwa z podobnym doświadczeniem?”

Odpowiadając sam sobie przyznał, że Bitcoin to tak naprawdę tylko nagroda, jaką otrzymują górnicy za zagwarantowanie bezpieczeństwa struktury sieci, o to właśnie chodzi.

Sieć BTC jest warta setki miliardów dolarów

Kontynuując rozmowę spytał on także ile kosztowałoby profesjonalną firmę opracowanie takiego systemu jak sieć BTC. Odpowiadając wskazał, że biorąc pod uwagę liczbę godzin pracy poświęconych na rozwój i utrzymanie całego ekosystemu sieci, jego zdaniem należałoby to wycenić na setki miliardów dolarów. Równocześnie poddał jednak w wątpliwość, czy istnieje na świecie jakakolwiek firma, która byłaby w stanie samemu coś takiego stworzyć:

– Czy firma mogłaby to w ogóle rozwinąć? Wiesz, może Satoshi zrozumiał, że można go rozwijać powoli i w sposób zdecentralizowany.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułLibra będzie musiała spełnić surowe amerykańskie wymogi regulacyjne
Następny artykułBrexit: Impas polityczny na Wyspach trwa w najlepsze
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here