Naga MarketsGrafika przedstawiająca kulę ziemskąNa łamach programu „Na Tapecie” w Comparic24.TV Róża Dziedzic rozmawiała z Kamilem Kociszewskim, specjalistą technologii 5G w Startup Spark. 5G stanowi sieć telekomunikacyjną piątej generacji. Jest to obecnie najnowszy standard mobilnej komunikacji. Jaka jest różnica pomiędzy siecią 4G a 5G? Jaki wpływ na telekomunikacje i nasze zdrowie będzie mieć wprowadzenie tej technologii w życie? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Komisja Europejska chce wprowadzenia 5G do 2025 roku

Miasto Łódź zostało wybrane jako to, które pilotażowo ma wdrażać sieć 5G na dużą skalę. Przewiduje się, że wprowadzenie nowej technologii zwiększy PKB o jeden procent.

Myślę, że to są bardzo ostrożne szacunki. Sieć 5G nie ma praktycznie opóźnień przy przesyle danych, możliwość przesyłania dużych pakietów danych oraz możliwość podłączenia do miliona urządzeń na kilometr kwadratowy – zauważył Kamil Kociszewski.

W ocenie eksperta możliwości nowej technologii są wręcz nieograniczone. Będzie możliwe wykonywanie operacji zdalnych czy też sterowanie samochodem na odległość.

Zbierając wszystkie elementy w całość można prognozować, iż wokół 5G powstanie bardzo dużo innych modeli biznesowych, nie spotykanych do tej pory – dodał.

Anteny będą docelowo rozlokowane co 200 metrów, co powoduje, że cała infrastruktura będzie umieszczana w latarniach, na przystankach autobusowych czy też przy koszach na śmieci. Założeniem Komisji Europejskiej wskazuje, aby większość dużych aglomeracji w krajach członkowskich posiadały taką infrastrukturę do 2025 roku.

Co do szkodliwości sieci 5G to jeśli coś nam zagraża to LTE już powoduje pewne komplikacje, a jednak nie ma badań o ich negatywnym wpływie na zdrowie człowieka. Polecam Białą Księgę wydaną przez Ministerstwo Cyfryzacji – powiedział gość programu.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZmienność funta najwyższa od czasu referendum ws. Brexitu w 2016 roku
Następny artykułWIG20 może podejść do 2400 pkt., wynika z poziomów DiNapolego
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here