Naga Markets

To kryptowaluta powiązana z platformą do przechowywania danych umożliwiającą wykupienie miejsca na dyskach w sieci w zamian za odpowiednią opłatę.

Siacoin – co to jest?

Siacoin działa to na podobnej zasadzie jak Dropbox czy Google Drive. W tym celu projekt wykorzystuje sieć SIA, która różni się od powszechnie znanych chmur tym, że nie ma własnych dysków, a jedynie oprogramowanie pozwalające na dzierżawę dysków użytkowników i naliczanie opłat.







Siacoin cena

Siacoin notowania




Na ten moment usługi pamięci masowej są scentralizowane, a dane są przechowywane na serwerze firm trzecich (np. google). W przypadku sieci SIA przechowywanie danych jest zdecentralizowane. Nie ma jednego serwera lecz wszyscy użytkownicy Sia samodzielnie udostępniają wolne miejsca na swoich dyskach innym użytkownikom w zamian za co pobierają opłatę. Jest to możliwe za sprawą algorytmów z wykorzystaniem technologii blockchain, które szyfrują zawartość zgromadzonych plików.

Przykładowo, zainteresowana osoba pobrała i uruchomiła na swoim komputerze odpowiednie oprogramowanie, następnie może wydzielić jakąś część na swoim twardym dysku oraz udostępnić jego pamięć jako pamięć w chmurze. Z logicznych powodów pliki są zaszyfrowane, dzięki czemu nie będziemy w stanie określić, jakie dane użytkownicy hostują na komputerze.

Jednym z atutów tego projektu ma być cena – 10 razy niższa od najtańszej oferty od google. Ponadto dane mają być jeszcze bezpieczniejsze. Na żadnym serwerze ani komputerze nie będzie bowiem naszych plików w całości lecz będą one zaszyfrowane,  podzielone i rozproszone w wielu lokalizacjach sieci SIA. Taka decentralizacja daje niespotykaną gwarancję bezpieczeństwa naszych informacji.

AVA Trade

Początki SiaCoin

Siacoin jest kryptowalutą i technologią wymyśloną podczas MIT hackathonu w 2013 r., gdzie pomyślano, co by było, gdybyś mógł uwolnić niewykorzystaną przestrzeń magazynową świata i zjednoczyć ją na światowym wolnym rynku danych?

Sia została stworzona przez Davida Vorick i Luke’a Champine’a z Nebulous Inc, finansowanego przez VC startup w Bostonie.

Sia to nowe podejście do platform pamięci w chmurze. Zamiast tego, że wszystkie centra danych są własnością i są zarządzane przez jedną firmę, Sia otwiera drzwi i pozwala każdemu zarabiać pieniądze wynajmując swój dysk twardy. Zasadniczo Siacoin może być kolejnym, lepszym Dropboxem.

“Dane pliki w sieci SIA są bezpieczne i automatycznie szyfrowane za pomocą algorytmów z wykorzystaniem technologii blockchain. Inteligentnie zabezpieczone kontrakty kryptograficzne zapewniają szyfrowanie i przesyłanie danych bez możliwości podglądu osób trzecich. Siacoin jest kryptowalutą przywiązaną do tej platformy” – czytamy na platformie Traderoom.

SiaCoin mining

Walutę SiaCoin można wydobywać popularną metodą PoW – Proof of Work (dowód zapłaty) – czyli metodą wydobywania kryptowalut za pomocą tzw. koparek na podstawie ich mocy obliczeniowych. Drugim sposobem pozyskania coina opisanym wyżej jest wykorzystanie swojej przestrzeni dyskowej poprzez udostępnienie jej użytkownikom sieci.

Informacje podstawowe o walucie Ethereum



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułEUR/PLN przełamuje wsparcie
Następny artykułBiomed Lublin [BML], LiveChat [LVC] – Gorące spółki dnia 4.01.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here