Naga MarketsStatua wolności na tle flagi USAWczoraj informowaliśmy o wycofaniu przez CBOE wniosku dotyczącego zatwierdzenia bitcoinowego ETF, złożonego w SEC. Obecnie nikt nie aplikuje o utworzenie takiego ETF-a. Jak się dowiadujemy, przyczyną wycofania wniosku był  government shutdown w USA.

Po raz pierwszy od ponad roku, nie ma żadnych aktywnych wniosków o utworzeniu funduszu typu ETF opartego na Bitcoinie (Bitcoin exchange-traded funds), które są rozpatrywane przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Swoją aplikację wycofał VanEck, firma świadcząca usługi serwisowe SolidX i Cboe BZX Exchange powołując się na government shutdown w USA.

Wniosek po raz pierwszy złożony został w czerwcu ubiegłego roku i miał zostać rozpatrzony do 27 lutego (zatwierdzony lub odrzucony). Jednak ze względu na shutdown, wielu ekspertów prawnych oczekiwało, że SEC wprost odrzuci wniosek, zamiast domyślnie go zatwierdzić.

Ponowna aplikacja po zakończeniu shutdownu

Dyrektor generalny VanEck, Jan van Eck, powiedział, że firmy będą “ponownie składać oraz angażować się w dyskusję” z SEC, gdy zakończy się częściowe zawieszenie działalności rządu federalnego (shutdown). Jednakże nie określił terminu, kiedy może to mieć miejsce.

Trudno obecnie określić, kiedy rząd USA ponownie zacznie normalnie funkcjonować. Chociaż Senat miał głosować nad dwoma różnymi ustawami, które mogłyby potencjalnie ponownie otworzyć działania rządu, żadna z tych ustaw nie  została przyjęta.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Inne firmy również czekają

Inne firmy również nie chcą składać wniosków o bitcoinowego ETF, gdy regulator jest w stanie zawieszenia. Całkiem niedawno pisałem o Bitwise Asset Management, który złożył w SEC wstępną deklarację rejestracyjną.

Bitwise Bitcoin ETF  różni się od wcześniej wnioskowanych ETF-ów tym, że ma bazować na przechowującym fizycznie Bitcoiny, regulowanym depozytariuszu będącym  podmiotem trzecim. Jednakże Bitwise wraz z NYSE Arca, po złożeniu wstępnej deklaracji, również wstrzymał się od wniosku o utworzeniu ETF.

Zobacz też: Podaż tokenów XRP w obiegu może być zawyżona o 48 procent

Entuzjaści bitcoinowego funduszu wciąż mają nadzieję, że regulowany instrument zapewni nowych inwestorów, zwiększając tym samym płynność Bitcoina (BTC) i potencjalnie windując w górę jego cenę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here