whitebit

Platforma powiernicza oraz handlowa wykorzystująca sztuczną inteligencję straciła prawie wszystkie środki shortując kryptowalutę przynależną do Terra Classic. Koreański startup Uprise postawił na szali fundusze swoich klientów. Straty sięgają około 23 mln dol., co stanowi 99% przechowywanych przez niego aktywów. 

Koreański startup stracił 99% shortując LUNĘ

Platforma handlowa wykorzystująca AI – Uprise straciła około 23 mln dol. w wyniku błędu swojego robo-doradcy. Środki te stanowiły aż 99% jej aktywów. Co więcej, aż 20 mln dol., należało do klientów.Powiernik ten korzysta z systemu transakcyjnego opartego na sztucznej inteligencji. Został on zaprojektowany w celu minimalizacji ryzyka związanego z wykorzystywaniem dźwigni. Do koszmarnej pomyłki doszło w maju br. podczas handlu LUNĄ, określaną teraz mianem Terry Classic (LUNC). 

Większość użytkowników platformy Uprise to inwestorzy o wysokiej wartości netto oraz korporacje. Firma ta nie wydała dotąd oficjalnego komunikatu o poniesionych stratach. Jeden z jej przedstawicieli w rozmowie z lokalnym serwisem informacyjnym zdradził jednak, że planuje wkrótce opublikować raport na ten temat. Rzecznik przyznał również, iż zamierza ona zrekompensować straty klientom. 

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Zła passa firm skoncentrowanych na kryptowalutach

Uprise to najnowsza platforma, która ucierpiała w wyniku zmian na rynku wirtualnych walut. Incydent związany z Terrą Classic odbił się mocno na całym rynku, co w efekcie popchnęło wirtualne waluty w sidła bessy.

Do listy firm, które nie przetrwały tej krypto zimy, dołączył niedawno Voyager Digital. Ten kryptowalutowy pożyczkodawca złożył w tym tygodniu wniosek o ogłoszenie upadłości. Zmusiła go do tego m.in. niewypłacalność Three Arrows Capital (3AC), które jest mu dłużne 650 mln dol. 

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj