Naga MarketsNa wspomnianej ostatnio parze USDCHF pojawił się wczoraj sygnał sprzedażowy. Z kolei sygnał kupna pojawił się na GBPAUD, tu jednak nie zajmowałem pozycji. Dlaczego? O tym w dzisiejszym wpisie.


USDCHF

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs pary walutowej USDCHF znajduje się w trendzie spadkowym, a jego korekta dotarła do 50% zniesienia ostatniego impulsu. To skłoniło mnie do poszukiwania okazji sprzedażowych.

Okazja do zajęcia pozycji krótkiej pojawiła się na wykresie 30-minutowym, gdzie sekwencja dołków i szczytów zmieniła się na spadkową. Sygnał powstał po zamknięciu świecy oznaczonej ceną. Ja natomiast zajmowałem pozycję wieczorem, cena bowiem znajdowała się w okolicach prawidłowego poziomu wejścia. SL znalazł się ponad wczorajszym szczytem.

EURNZD

Para walutowa EURNZD porusza się w trendzie wzrostowy, gdzie jak widać poniżej, dobrze sprawdza się wsparcie dynamiczne w postaci 20-okresowej SMA. Notowania ponownie dotarły do tej średniej, a także testują 50% zniesienie w strefie wsparcia, co może skłaniać do poszukiwania okazji zakupowych.

GBPAUD

O tej parze walutowej również wspominałem przy okazji ostatniego wpisu. Na wykresie 4-godzinnym panuje tu trend wzrostowy, a korekta zaprowadziła notowania do strefy wsparcia, konkretnie do 50% zniesienia.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

Sygnał powstał na wykresie 30-minutowym zmianie sekwencji dołków i szczytów (zamknięcie świecy oznaczonej ceną). Jak widać, sygnał ten był prawidłowy, co mogło skłaniać do zajęcia pozycji długiej. Postanowiłem jednak odpuścić ten sygnał z uwagi na to, że funt jest ostatnio wrażliwy na wszelkie newsy, zwłaszcza dotyczące Brexitu. W związku z tym pojawiają się skoki zmienności, przy których łatwo wypaść z transakcji przy wąskich SL-ach.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here