Naga Markets

Short na GBP/USD - pomysł na rozegranie kursu funta od Credit Agricole Kurs funta do dolara (GBP/USD) wzrasta w czwartek po południu o 0,85% do 1,2158 dol. Jednak eksperci rynku walutowego z Credit Agricole spodziewają się trendu spadkowego notowań pary.

Kurs funta ze spadkową perspektywą, Credit Agricole przedstawia pomysł na short GBP/USD

Jednym z ważniejszych wydarzeń ostatnich dni było wystąpienie przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Jerome’a Powella, które rozbudziło oczekiwania mniejszych podwyżek stóp procentowych przez amerykański bank centralny.

Zdaniem analityków Credit Agricole, Fed wydaje się jednak daleki od zakończenia zacieśniania polityki. Ekonomiści CA oczekują, że stopy procentowe Fed osiągną poziom 5,25% w 2023 roku.

Optymizm rynku co do poprawy perspektyw globalnego wzrostu gospodarczego został podsycony przez ogłoszenie oficjalnych planów ponownego otwarcia chińskiej gospodarki przed kilkoma tygodniami. Jednak wygasł on w obliczu informacji informacje o gwałtownym powrocie COVID w Chinach.

TradingView Chart
Kurs GBP/USD. Źródło: tradingview.com

– (Kwestia COVID w Chinach) może zwiększyć popyt na bezpieczną przystań w postaci dolara w stosunku do walut powiązanych z ryzykiem, takich jak np. funt. – zauważyli analitycy Credit Agricole.

Dolar w trakcie ostatnich dwóch miesięcy mocno deprecjonował. Indeks dolara (DXY) obecnie notowany jest w okolicy 5-miesięcznych minimów przy 105,5 pkt., a jeszcze pod koniec września wybił 20-letnie szczyty ponad 114,7 pkt.

– Kontrast pomiędzy wyprzedażą dolara a ruchem amerykańskich stóp i rentowności obligacji sprawia, że dolar zaczyna wyglądać na niedowartościowanego. – zwrócili uwagę analitycy Credit Agricole.

Według ekspertów banku inwestycyjnego, krótkoterminowa wartość godziwa dla kursu funta do dolara (GBP/USD) wskazuje, że para powinna być notowana w pobliżu 1,18 dol., co ma odzwierciedlać wpływ trwającego w Wielkiej Brytanii szoku związanego z warunkami handlu towarami.

Bossa

Zobacz również: Prognoza kursu euro: wzrost prognozowany przez ING i UniCredit

– Wątpimy, by inwestorzy walutowi w pełni rozwinęli swoje shorty na kursie funta, biorąc pod uwagę, że fundamentalne przesłanki do dalszych wzrostów stały się raczej niepewne w obliczu trwającej recesji i ostatnich oszczędności fiskalnych w Wielkiej Brytanii. – stwierdzili analitycy Credit Agricole.

W związku z tym, zaproponowali oni pomysł na handel na kursie funta do dolara (GBP/USD). Pomysł Credit Agricole to krótka pozycja z celem 1,10 dol. i stop lossem na 1,2670 dol.

Handluj na Forex w formie CFD razem z Vantage Markets. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w czwartek, 01 grudnia 2022 r.?
Następny artykułZłoty w odwrocie. W gospodarce nie poszło nam aż tak dobrze, jak w piłce nożnej
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.