Naga MarketsJeśli ktoś postawił już krzyżyk na Stowarzyszeniu Libra, mamy dla niego dobre wieści. Do organizacji dołącza kolejny gigant – Shopify. Co znamienne, ma to miejsce ok. miesiąc po tym, jak wycofał się z niej Vodafone.

Shopify w armii Libry

Za pośrednictwem swojej strony www Shopify przekazało, że zamierza „współpracować” z Librą w konkretnym celu – jest nim budowa sieci płatności, która działa „wszędzie”.„Naszą misją zawsze było wspieranie przedsiębiorczości ponad miliona sprzedawców na naszej platformie. Oznacza to promowanie przejrzystych opłat i łatwego dostępu do kapitału oraz zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności danych klientów naszych klientów. Chcemy stworzyć infrastrukturę, która umożliwi to wszystko większej liczbie przedsiębiorców na całym świecie ”

– można przeczytać na wspomnianym blogu Shopify.

Zadowolenia nie kryje Libra. W oświadczeniu jej szef ds. polityki i komunikacji Dante Disparte przekazał, że organizacja jest „dumna” z faktu, że dołącza do niej nowy członek.

„Jako międzynarodowa platforma handlowa z ponad milionem firm w około 175 krajach, Shopify Inc., wnosi bogatą wiedzę i doświadczenie do projektu Libra. Shopify dołącza do aktywnej grupy członków Stowarzyszenia Libra, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, przejrzystości oraz przyjazne dla konsumentów wdrożenie globalnego systemu płatności, który przełamuje bariery finansowe dla miliardów ludzi”

– powiedział.

Libra z problemami

Dołączenie Shopify do Libry to świetna okazja do medialnej kontrofensywy organizacji. Stowarzyszenie ma bowiem spore problemy. Z pierwotnego składu “wypisali się” już tacy giganci jak: Visa, Mastercard, PayPal, Booking Holdings, eBay, Stripe i Mercado Pago. Wśród członków pozostają zaś: Coinbase, Xapo, Anchorage, Bison Trails, Creative Destruction Lab, Andreessen Horowitz, Thrive Capital, Ribbit Capital, Union Square Ventures, Illiad, Farfetch, Uber, Lyft, Kiva, Mercy Corps, Women’s World Banking, Spotify i PayU.

Nadal nie jest jednak jasne, czy LibraCoin zostanie wyemitowany w 2020 r. Tak głoszą plotki, a nawet potwierdzają niektóre osoby z obozu Facebooka. Brakuje jednak oficjalnego ogłoszenia firmy. Sam Mark Zuckerberg nie wykluczył nawet tego, że projekt nie wejdzie w ostateczną fazę emisji.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here