Naga MarketsShoper przeceniany o blisko 5,5%! Wyniki rozczarowały inwestorów?W trakcie poniedziałkowej sesji Shoper doświadcza mocnego tąpnięcia na swojej giełdowej wycenie. Akcje spółki tanieją obecnie o blisko 5,5%, co ma miejsce po prezentacji wyników za 1 półrocze 2021. Pomimo tego, że spółka zaprezentowała zdecydowanie lepsze dane niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, to od początku dnia widoczne są mocne spadki.

Shoper traci blisko 5,5%

W trakcie dzisiejszej sesji Shoper notuje bardzo mocny spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie aż 5,43%, co oznacza spadek o 3,42 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 63,00 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równe 59,58 zł.Shoper jest tegorocznym debiutantem na warszawskim parkiecie. Na koniec pierwszego dnia notowań akcje spółki wyceniane były na 52,50 zł i w trakcie kolejnych dni bardzo dynamicznie zyskiwały, osiągając 65 zł na zamknięciu sesji z 20 lipca 2021.

Shoper przeceniany o blisko 5,5%! Wyniki rozczarowały inwestorów?
Notowania spółki Shoper dnia 16.08.2021. Źródło: Stooq.pl

Od tego momentu wzrosty zahamowały i przez kolejne sesji spółka stopniowo traciła, sięgając do poziomu ok. 61,50 zł, choć ostatnia sesja w oczekiwaniu na wyniki (piątek 13 sierpnia) upłynęła pod znakiem wyraźnych wzrostów.

Shoper to lider na polskim rynku dostawców oprogramowania dla e-commerce w modelu SaaS – posiada około 45% udział w rynku pod kątem liczby obsługiwanych klientów, a wliczając sklepy sprzedawane na zasadzie private label, udział ten wzrasta do około 57%. Umożliwia przedsiębiorcom wygodne, szybkie i łatwe założenie własnego sklepu internetowego oraz prowadzenie sprzedaży w kanale online.

Spółka publikuje wyniki

Przychody w I półroczu 2021 roku wyniosły 33,3 mln zł, co oznacza wzrost o 59% r/r, skorygowana managerska EBITDA osiągnęła poziom 15,4 mln zł, o 45% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wartość GMV sklepów bezpośrednich na platformie Shoper wzrosła z 1,8 mld zł do 2,5 mld zł, notując dynamikę na poziomie 41%. Za ostatnie 12 miesięcy zakończone w czerwcu 2021 r., GMV przekroczyło już 4,7 mld zł.

Zysk brutto w 2 kw. 2021 wyniósł 15,2 mln zł, wobec 4,6 mln w 2020, co przekłada się na wzrost o 231%. Z kolei zysk brutto za całe 1 półroczne wzrósł z 7,6 mln zł w 2020 do 20,9 mln zł w 2021, co daje 174% wzrostu r/r, informuje spółka.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

invest

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

– Wyniki finansowe są odzwierciedleniem solidnej pracy, którą wspólnie wykonujemy z małymi i średnimi firmami w zakresie rozwoju handlu internetowego. Mamy dobre rozumienie ich potrzeb i oczekiwań oraz chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Dynamika wzrostu GMV na platformie Shoper była bardzo wysoka co kolejny raz pokazuje potencjał rozwoju tkwiący w segmencie MŚP. Na pozostałą część roku patrzymy z optymizmem – kontynuujemy inwestycje związane z rozwojem oferty usług ecommerce i pozyskaniem kolejnych specjalistów ecommerce– komentuje Marcin Kuśmierz, prezes zarządu Shoper.

Spółka prowadzi szereg projektów związanych z rozszerzeniem oferty ecommerce dla małych i średnich firm. W pierwszej połowie roku dokonała inwestycji w platformę do sprzedaży wielokanałowej (omnichannel) ErpBox, umożliwiającej m.in. sprzedaż przez polskie i zagraniczne platformy handlowe oraz integracje z systemami CRM i ERP.

Użytkownicy platformy Shoper zyskali też dostęp do nowego systemu inteligentnych rekomendacji i usług finansowych (kup teraz, zapłać później). W drugiej połowie roku Shoper planuje wprowadzić do oferty m.in. nowe usługi logistyczne (np.fullfilment) a także rozszerzyć ofertę usług finansowych (np. finansowanie rozwoju merchantów)

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: fp markets | notowania stalprodukt | btc prognozy | gpw | dino akcje opinie | kurs euro kantor | ten square games akcje opinie |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here