Naga MarketsRobert Shiller nie wierzy w Bitcoina

Amerykański ekonomista i profesor Yale University, Rober J. Shiller, który w 2013 roku otrzymał Nagrodę Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii twierdzi, że Bitcoin „całkowicie upadnie”. Może to mieć miejsce nawet za 100 lat, jednak w końcu nastąpi w związku z brakiem fizycznej wartości.


„Bitcoin przypomina mi tulipomanię z XVII wieku”

Rober J. Shiller otrzymał ekonomicznego Nobla wraz z Eugenem Famą oraz Larsem Peterem Hansenem, w związku „z ich empiryczną analizą wyceny aktywów”. Profesor jednego ze słynniejszych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że Bitcoin jest podobny do wielu innych baniek spekulacyjnych, które nas otaczają i prędzej, czy później musi pęknąć.

„Cały rynek przypomina mi tulipomanię z 1640 w Holandii, czy tamten rynek jednak całkowicie się załamał? Cały czas płacimy za tulipany i widzimy je w przydrożnych kwiaciarniach. Bitcoin może całkowicie upaść i zostać zapomniany i według mnie to najbardziej prawdopodobny scenariusz, zanim jednak nastąpi może minąć całe stulecie” – komentował Shiller w rozmowie z CNBC.

Shiller nie jest pierwszym ekonomistą i znaną postacią medialną, która wylewa na Bitcoina i rynek kryptowalut kubeł zimnej wody. Podobne stanowisko prezentuje zespół analityczny UBS, a w grudniu Convoy Investments przedstawiał dowody, jako BTC pokonał tulipomanię stając się największą bańką w historii.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Carl Icahn z listy 50. najbogatszych: „Bitcoin wydaje się być bańką”

Do osób posiadających majątek wyceniany w miliardach dolarów, którzy wypowiadają się niepochlebnie na temat rynku kryptowalutowego i samego Bitcoina, dołączył również Carl Icahn, znajdujący się na liście pięćdziesięciu najbogatszych ludzi świata. Jego zdaniem najstarsza z cyfrowych monet przypomina coraz mocniej bańkę spekulacyjną.

„Czytając książki historyczne napotykamy na wiele podobnych baniek. Świetny przykład to John Law oraz okolice Mississippi. Obrotny inwestor sprzedawał nic niewarte kawałki ziemi Francuzom, którzy byli gotowi oddać za nie wszystkie oszczędności. Jednego dnia wszystko jednak się zmieniło i doszło do poważnego krachu. W przypadku Bitcoina może być podobnie” – mówił Icahn w wywiadzie dla CNBC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here