Naga MarketsShiba Inu zaliczył spory rajd. Tweet Elona Muska może nie być powodem.

Shiba Inu (SHIB) zaliczył w ostatnich dniach zwyżkę o setki procent powodując odrodzenie nieco podupadającego już trendu „pieskowych” kryptowalut. Choć może wydawać się, że powodem rajdu jest tweet Elona Muska sprzed kilku dni prezentujący jego szczeniaka rasy Shiba Inu, to rynkowe dane sugerują, że za zachowaniem notowań stać mogą zagrania dużych graczy.Shiba Inu: niemal 400% w górę w 7 dni

Token SHIB w piątek przed południem tanieje o ponad 5% rozszerzając zakres czwartkowej zniżki, w trakcie której finalnie stracił on na wartości blisko 17%. Niemniej, wcześniejszy rajd notowań robi naprawdę imponujące wrażenie, bo od początku października do lokalnego szczytu z czwartku Shiba Inu podrożał o blisko 400%!

Jak twierdzą analitycy firmy Santiment, ruch ten mogła rozpędzić aktywność dużych graczy, którzy określeni zostali jako „SHIB whales”, bowiem liczba transakcji o wartości ponad 1 mln dol. wzrastała w bardzo szybko tempie wraz ze zwyżką notowań SHIB.

Tuż przed początkiem rajdu, 30 września, zarejestrowana została transakcja opiewająca na aż 6 bln SHIB (blisko 44 mln dol.).

Co więcej, 23 września fundusz India’s Crypto Covid Relief ogłosił koniec procesu sprzedaży 50 mld SHIB, które wcześniej zostały przeznaczone przez twórcę Vitalika Buterina w ramach charytatywnego gestu.

Shiba Inu zanotował sporą zwyżkę. Tweet Elona Muska może nie być powodem
Kurs SHIB/USDT. Źródło: tradingview.com

Z kolei analityk firma Kaiko, Clara Medalie, twierdzi, że bardzo trudno jest wyznaczyć miejsce rozpoczęcia rajdu notowań SHIB. Analizując dane z ośmiu największych giełd kryptowalut, które listują Shiba Inu, nie można dojść do żadnego wniosku oprócz tego, że aktywność wzrosła niemal dokładnie w tym samym momencie na wszystkich z nich, zarówno na parach powiązanych z USD, jak i USDT.

fpmarkets

Jednak jedna rzecz jest znamienna: wyższy obrót tokenem SHIB nie pokrywa się w czasie z publikacją często przywoływanego tweeta Elona Muska. Wpis miliardera pojawił się 12 godzin przed dużych ruchem zaobserwowanym na parach powiązanych z Shiba Inu.

Nie jestem pewien w 100% czy to jest powód podbicia, ale zapewne inwestorzy mogli dzięki temu poczuć się bardziej komfortowo, gdy cały rynek ruszył do góry. – stwierdził Lucas Outumuro, szef działu badań rynkowych w IntoTheBlock.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | giełda pzu | pekao kurs akcji | notowania wp | pge akcje wykres | komentarz giełdowy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here