Naga MarketsShiba Inu w górę o 67% w jednej sesji po tweecie Elona Muska! Dogecoin daleko w tyleCena dogecoina w poniedziałek wzrosła o ponad 8% i choć jest to sporo, to na tle zwyżki Shiba Inu wypada całkiem blado. Pieskowy token podrożał bowiem o niespełna 70% niesiony falą spekulacyjnej manii.

Token Shiba Inu mocno podrożał w poniedziałek

Shiba Inu w poniedziałek wystrzelił w górę o ponad 67% wybijając w wielomiesięcznej konsolidacji ww zakresie 0,000006 – 0,00001 dol. Zwyżka została jednak przerwana we wtorek, gdy notowania memicznego tokenu osuwają się o blisko 6%.Osiągnięte w poniedziałek lokalne szczyty to jednocześnie najwyższe poziomy kursu SHIB/USD od maja tego roku. Wtedy, spektakularną zwyżkę zanotowały niemal wszystkie memecoiny włącznie z dogecoinem.

Shiba Inu w górę o 67% w jednej sesji po tweecie Elona Muska! Dogecoin daleko w tyle
Kurs SHIB/USDT. Źródło: tradingview.com

W poniedziałek podrożał także dogecoin, o niemal 9% do 0,241 dol., ale we wtorek rano tanieje on już o 1,3% do 0,238 dol.

fpmarkets

Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za rajd notowań SHIB jest przede wszystkim bardzo wysoki wolumen handlu tokenem, który napędzony został pojawieniem się Shiba Inu na Coinbase w połowie września.

Jak wynika z danych portalu CoinMarketCap, w ostatnich 24 godz. obrót Shiba Inu był czwartym największym spośród wszystkich kryptowalut, a wyprzedzony został tylko przez tether (USDT), bitcoin (BTC) i ethereum (ETH). Jednocześnie, w ciągu ostatniej doby SHIB zostawił w tyle takich kryptowalutowych gigantów jak XRP, Cardano/ADA, Solana czy Litecoin.

Shiba Inu w górę o 67% w jednej sesji po tweecie Elona Muska! Dogecoin daleko w tyle
Pięć najczęściej handlowanych kryptowalut w ostatnich 24 godz. (dane z 5.10.2021 r., godz. 11:00). Źródło: coinmarketcap.com

Poniedziałkowy rajd ceny SHIB sprawił także, że Shiba Inu awansował w rankingu największych krypto pod względem kapitalizacji i obecnie plasuje się na 34. pozycji z wartością rynkową 5,26 mld dol. Dogecoin wciąż utrzymał się w pierwszej dziesiątce, a niezmiennie liderem jest bitcoin z market capem na poziomie blisko 1 bln dol.

Zobacz również: Tesla Elona Muska z nowymi prognozami analityków. Spodziewany rekordowy kwartał

invest

Czy na wczorajszy rajd notowań tokenu SHIB miał wpływ tweet Elona Muska? Trudno powiedzieć, zapewne tak. Wątpliwości nie mamy natomiast co do poziomu słodkości nowego pieska Elona Muska o imieniu Floki. Rzecz jasna, rasy Shiba Inu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | giełda pzu | pekao kurs akcji | notowania wp | pge akcje wykres | komentarz giełdowy |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here