Naga MarketsShiba inu wchodzi w rynek NFT. Kolekcja Shiboshis z wizerunkiem 10 tys. różnych „piesełów”Wykorzystując obecną wzrostową passę na szerszym rynku kryptowalut, popularna kryptowaluta-mem shiba inu (SHIB), nie tylko osiągnęła rekordowe maksima, ale również notowała wyższe wolumeny obrotu niż drugi pod względem kapitalizacji token kryptowalutowy, ethereum (ETH).

  • Kryptowaluta shiba inu powstała na fali popularności dogecoina (DOGE) i podobnie jak on odnosi się do popularnej w Japonii rasy psa Shiba Inu
  • W październiku ponownie cieszy się ogromną popularnością wśród inwestorów i spekulantów rosnąć od początku miesiąca o 490%
  • Ta duża popularność spowodowała, że w niedzielę SHIB był częściej handlowany niż jedna z największych kryptowalut, którą jest ETH
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Shiba inu handlowana chętniej niż ethereum, wynika z danych kryptowalutowych

Zgodnie z danymi na CoinMarketCap, dzienny wolumen obrotu shiba inu był w stanie pokonać wolumen o wiele bardziej popularniejszego konkurenta, a mianowicie Ethereum. W niedzielę SHIB stał się trzecim najchętniej handlowanym aktywem na dwóch wiodących giełdach kryptowalutowych, Binance i Coinbase.Według danych, wolumen obrotu shiba inu wyniósł ponad 15,3 miliarda dolarów, podczas gdy wolumen ethereum około 14,3 miliarda dolarów. W tym samym czasie stablecoin tether (USDT) generował wolumen obrotu w wysokości 60 miliardów dolarów, podczas gdy flagowe cyfrowe aktywo, bitcoin (BTC), odnotowało około 26 miliardów dolarów obrotu.

Shiba inu (SHIB) z większym wolumenem niż ethereum (ETH)
Wolumen transakcyjny shiba inu w dniu 24 października. Źródło: Coinmarketcap.com

Powiązane: Public.com dodaje konkurenta dogecoina (DOGE), shiba inu (SHIB) do listy kryptowalut

Shiba Inu osiągnęła również w weekend nowe ATH (historyczne maksima) po tym, jak wartość wzrosła o 50% w ciągu 24 godzin. To pchnęło kryptowlautę na jedenaste miejsce na liście największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, choć jej wartość od tego czasu skorygowała do 0,00004261 dol., a sam token stracił dwie pozycje na liście największych kryptowalut.

Shiba inu (SHIB) z większym wolumenem niż ethereum (ETH)
Notowania shiba inu na giełdzie Binance osiągały historyczne maksima. Źródło: Tradingview.com

Mówiąc o imponującym rajdzie “dogecoin killera”, analityk rynku kryptowalut, Ben Caselin, powiązał „dziką akcję cenową” z jeszcze bardziej „dziką spekulacją”.

Tylko w ciągu ostatniego roku SHIB wzrósł o ponad 40 000 000%, a jego wartość zwiększała się o ponad 435% w ciągu ostatnich 30 dni, co plasuje go wśród najlepiej radzących sobie aktywów cyfrowych w tym roku.

Powiązane: Dogecoin oraz Shiba Inu znajdują się na fali szumu Elona Muska

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

SHIB i 900 milionów spalonych tokenów

Tymczasem dane z Watcher.Guru, wiodącej strony zajmującej się analizą kryptowalut pokazały, że prawie 900 milionów tokenów Shiba zostało spalonych w niedzielę.

Chociaż mechanizm spalania znacznie różni się od mechanizmów innych aktywów cyfrowych, był on w stanie przyczynić się do wzrostu ceny shiba inu, ponieważ 1% podaży tokenu codziennie jest bezpowrotnie likwidowanych.

Kryptowaluta trafiła na pierwsze strony gazet na początku roku, kiedy wysłała 50% swojej całkowitej podaży do Vitalika Buterina, współzałożyciela Ethereum, który później przekazał prawie miliard tokenów fundacji w Indiach, która zajmowała się walką z koronawirusem.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here