Naga MarketsShiba Inu (SHIB): Traderzy futures stracili 46 mln dol. w przeciągu jednego dniaShiba Inu (SHIB), kryptowaluta-mem, która została uruchomiona jako rywal Dogecoina (DOGE) w 2020 roku, po szaleństwie spekulacyjnym napędzanym przez influecnerów z TikToka i Twittera, awansowała chwilowo do pierwszej dwudziestki cyfrowych aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej. Traderzy stracili jednak miliony dolarów na transakcjach Shiba Inu wykorzystujących kontrakty terminowe (futures).

  • Token Shiba Inu zyskuje ponad 2 miliony procent od początku roku, we wtorek osuwał się jednak o ponad 12%
  • Na rynku kontraktów terminowych zlikwidowano natomiast pozycje o wartości 1,34 biliona SHIB, co przekłada się na niemal 50 mln dol.
  • Większość inwestorów traciła na długich pozycjach, gdy rynek nie zrealizował zakładanych wzrostów

SHIB futures debiutują na OKEX. Inwestorzy tracą 46,5 mln dol. pierwszego dnia

Inwestujący w SHIB w ostatnich tygodniach z pewnością nie mają powodu do narzekań. Token wzrósł o 1720% w ciągu siedmiu dni, 2428% w ciągu ostatnich dwóch tygodni i ponad 36 060,9% tylko w ciągu ostatniego miesiąca. Oznacza to, że inwestycja w wysokości zaledwie 100 dolarów byłaby warta odpowiednio 1720 dolarów, 2428 dolarów i 36 090 dolarów. Jednak nie każdy realizuje zyski, a spora część traderów traci.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy na rynku kontraktów terminowych – instrumentów finansowych śledzących ceny aktywów bazowych – stracili ponad 1,34 biliona SHIB tylko w ciągu ostatnich 24 godzin, pokazują dane rynkowe ByBt. Zlikwidowane pozycje były warte w przeliczeniu na dolary amerykańskie niemal 50 mlionów.

Do likwidacji pozycji na lewarowanym rynku futures dochodzi w momencie gdy ceny rosną lub spadają zbyt mocno przekraczając maksymalny kapitał znajdujący się w portfelu tradera. Jako, że inwestorzy korzystają z dźwigni, zamknięcie pozycji może nastąpić kilkukrotnie szybciej (w zależności od jej wysokości).

Stracona kwota to 40 mln dol. Jak pokazuje poniższy obrazek, giełda kryptowalutowa OKEx, która we wtorek rozpoczęła notowanie kontraktów terminowych na SHIB, nadzorowała likwidacje o wartości prawie 40 milionów dolarów. Z tego 25 milionów dolarów należało do traderów z długimi pozycjami (czyli obstawiających wzrost ceny) pozostali znajdowali się w krótkich pozycjach (obstawiający spadek ceny).

Źródło: ByBt

Binance, który udostępnia instrument perpetual swap o nazwie 1000SHIB (każdy kontrakt reprezentuje 1000 tokenów SHIB), odnotował 6,5 miliona dolarów w likwidacjach, z czego 3 miliony dolarów stanowiły pozycje długie, a 3,54 miliona dolarów pozycje krótkie.

Źródło: ByBt

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Masowe likwidacje pozycji na rynku terminowym w tym tygodniu

SHIB to token, który obiecuje inwestorom “polecieć na księżyc” posiada obecnie podaż 394 796,00 miliardów, kapitalizację rynkową 12 miliardów dolarów (wyższą niż kilka głośnych zdecentralizowanych protokołów finansowych) i w pełni rozwodnioną kapitalizację rynkową 31 miliardów dolarów.

Wolumen obrotu w ciągu ostatniego dnia – na zdecentralizowanych i scentralizowanych giełdach – przekroczył 14 miliardów dolarów, co czyni SHIB jedną z najczęściej handlowanych kryptowalut podczas sesji 11 maja.

Tymczasem nie tylko traderzy Shiba Inu stracili dużo stawiając na kryptowaluty-memy. Traderzy kontraktów terminowych na Dogecoina, piątą co do wielkości kryptowalutę na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, zlikwidowali 105 milionów dolarów (208,67 milionów DOGE), dołączając do szerszego rynku, który zlikwidował ponad 1,74 miliarda dolarów w pozycjach na kontraktach.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazymaxitrade login | kryptowaluty bitcoin | eur usd wykres | bitcoin nowości | sp 500 notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here