Naga MarketsShiba inu (SHIB) mocno w dół. Inwestorzy na potęgę realizują zyski!Shiba inu, samozwańczy zabójca dogecoinów, bez wątpienia wciąż ma swoich zagorzałych zwolenników, jednak od trzech tygodni kryptowaluta mocno traci. Za większość spadków odpowiada realizacja zysków przez dużych posiadaczy tokenów SHIB. Zgodnie z danymi blockchain dzieje się tak, ponieważ rynek kryptowalut przeszedł do trybu risk-off, czyli sytuacji, w której inwestorzy zmniejszają swoją ekspozycję na bardziej ryzykowne aktywa, do których bez wątpienia należą wszystkie memecoiny.

Shiba inu gwałtownie traci, inwestorzy realizują zyski

– Zaraz po osiągnięciu przez bitcoina i ethereum nowych historycznych szczytów, rynki kryptowalutowe wkroczyły w fazę risk-off. To, co aktualnie dzieje się z tokenem Shiba inu oraz pokrewnymi mu aktywami jest naturalną reakcją rynku na niechęć do nadmiernego ryzyka – twierdzi firma analityczna blockchain Nansen.Według firmy Nansen, coraz więcej dużych inwestorów zmniejszało swoje pozycje SHIB, prawdopodobnie z powodu chęci realizacji zysków. Tym samym, zgodnie z danymi coingecko, w przeciągu ostatniego tygodnia notowania SHIB spadły aż o 18.9%.

Dane z firmy Santiment, zajmującej się danymi blockchain, wskazują na podobne trendy. Tak zwane liczniki transakcji wielorybich, czyli liczba transakcji SHIB o wartości ponad 100 tys. dolarów, zaczęły od początku listopada gwałtownie rosnąć. Aktywne depozyty, czyli ilość dziennych unikalnych adresów do deponowania SHIB na scentralizowanych giełdach, również wciąż rośnie.

Transakcje SHIB o dużej wartości vs. cena SHIB. Żródło: Santiment
Transakcje SHIB o dużej wartości vs. cena SHIB. Żródło: Santiment

Zgodnie z wyjaśnieniami wykresu Santiment, duży skok w metryce aktywnego depozytu może wskazywać na wzrost krótkoterminowej presji na sprzedaż tokena.

SHIB i spadający wolumen obrotu

– Jak każde aktywo, cena Shiba inu jest wypadkową podaży i popytu, a znaczny odsetek kupujących SHIB został przyciągnięty przez sam spekulacyjny charakter aktywa – powiedział Rick Delaney, starszy analityk OKEx Insights.

– Wielu inwestorów, zachęconych hossą na rynku kryptowalut zdecydowało się wejść w Shiba inu, jednak teraz okoliczności się zmieniły – dodał.

Firma Nansen napisała, że wolumen obrotu jest jednym z najważniejszych wskaźników dla memcoinów, ponieważ jego spadek pokazuje, że inwestorzy zaczynają tracić zainteresowanie i stają się bardziej ostrożni w lokowaniu pieniędzy w ryzykowne tokeny.

Spadek ceny SHIB można w większości przypisać zmianie zainteresowania inwestorów z memecoinów na projekty typu metaverse. Można to łatwo zauważyć, porównując wolumen obrotu MANA, SAND i SHIB – napisał portal CoinMarektCap.

Wolumen obrotu jest zawsze związany z zainteresowaniem inwestorów danym projektem – dodał CoinMarektCap.

Wynika z tego, że najpopularniejsze obecnie altcoiny to według CoinGecko tokeny związane z hazardem, w tym decentraland (MANA) i piaskownica (SAND).

Innym ważnym czynnikiem spadku ceny tokena, jest malejący ruch w sieci. Zarówno na portalach społecznościowych, jak i w wyszukiwaniach Google popularność Shiba inu mocno spadła.

Według narzędzia Google Trends stosowanego do detalicznego pomiaru zainteresowania trendami, wartość dla zapytania “SHIB” na całym świecie wyniosła zaledwie 22 pkt, co oznacza spadek z najwyższego poziomu 100 pkt pod koniec października br.

SHIB wciąż cieszy się poparciem swojej społeczności

Pomimo malejącego szumu w mediach społecznościowych, zainteresowanie inwestorów detalicznych SHIB pozostaje silne, a liczba unikalnych adresów posiadających SHIB wciąż rośnie.

11 listopada liczba unikalnych adresów posiadających tokeny SHIB przekroczyła już milion adresów, pomimo notowanych przez token spadków.

– Zainteresowanie detaliczne jest zdecydowanie nadal dobre, ponieważ ludzie przyjmują zakłady spekulacyjne – powiedział Daniel Khoo, analityk badań w Nansen.

– Nikt przecież nie chce przegapić możliwości wzbogacenia – podsumował.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: comarch akcje notowania | bitcoin kurs forum | cd projekt kurs akcji | kurs celon | biomed notowania | datawalk akcje rekomendacje | dax akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here