Naga MarketsShiba Inu po sporej korekcie wypadł z grona 10. największych kryptowalut Shiba Inu już nie jest w pierwszej dziesiątce największych kryptowalut. Jeden z najgorętszych memecoinów zaliczył sporą przecenę w środę i czwartek, przez co w tylko te dwa dni stracił na wartości blisko 33%. Chwilowo było to nawet ponad 43%. W piątek notowania SHIB odzyskują część strat wzrastając o ponad 6%.

Shiba Inu: spora korekta w tym tygodniu

Cena Shiba Inu w piątek wzrasta o 6%, ale zwyżka ta wygląda dość blado na tle przeceny jaka miała miejsce w ostatnich dniach. W środę kurs tokena SHIB spadł o 13,6%, a potem w czwartek o 18,5%.Jeszcze gorzej wygląda to w odniesieniu do szczytów wszechczasów, na które cena Shiba Inu wspięła się 28 października. Wtedy, SHIB notowany był nawet po 0,00009 dol., zatem od tamtego czasu potaniał o 44%.

TradingView Chart
Kurs SHIB/USDT. Źródło: tradingview.com

Zniżka spowodowała spadek Shiba Inu w rankingu największych kryptowalut. Obecnie token plasuje się na 11. pozycji z kapitalizacją rzędu 27,7 mld dol., podczas gdy jego rywal w kategorii memecoinów, czyli dogecoin, jest na miejscu 9. z wartością rynkową 34,8 mld dol.

Warto zaznaczyć, że w ostatnich 24 godzinach w przypadku SHIB obrót jest niemal 10 razy większy niż DOGE, jak wynika z danych portalu CoinMarketCap i wynosi 11,7 mld dol.

Plus500

Za część tej zmienności odpowiada jeden z największych portfeli posiadających SHIB. Dzięki temu, że możliwe jest śledzenie transakcji w SHIB (choć niemożliwe jest przypisanie konkretnego portfela do konkretnej osoby), wiadomo, że użytkownik który kupił SHIB za 8 tys. dol. w zeszłym roku, obecnie powinien posiadać 3,9 mld dol.!

Zobacz również: Tesla Inc.: obecna cena akcji powyżej 1200 dol. nie ma sensu, uważa analityk

Właśnie ten portfel przesyłał w tym tygodniu tokeny Shiba Inu o wartości setek milionów dolarów, zapewne zamieniając je na dolary. Możliwe, że te transfery były iskrą, która rozpoczęła wyprzedaż i w rezultacie korektę notowań kryptowaluty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurocash kurs akcji | wartość złotówki | rekomendacje giełdowe | oncoarendi akcje | lpp giełda | kurs dolara nbp prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here