Naga MarketsShiba Inu to najpopularniejsza kryptowaluta na giełdzie CoinbaseKryptowaluta shiba inu (SHIB), która podczas swojego startu kilka miesięcy temu była promowana jako „zabójca” dogecoina (DOGE), stała się najczęściej handlowaną na giełdzie Coinbase w mniej niż miesiąc po tym, jak została wprowadzona na wiodącą amerykańską platformę wymiany cyfrowych aktywów.

Nie bitcoin, nie dogecoin, a shiba inu najpopularniejszą kryptowalutą Coinbase

24-godzinny wolumen obrotu SHIB wynosi obecnie 1,3 miliarda dolarów, zyskując przewagę nad bitcoinem (BTC) z 774 milionami dolarów. Dzienny wolumen obrotu skoczył o 553% w ciągu zaledwie jednego dnia.Po wzroście o ponad 80% w ciągu 24 godzin, petcoin (kryptowaluta, w której logo znajduje się zwierzę) po raz kolejny weszła do pierwszej 30 największych tokenów według kapitalizacji rynkowej.

Pomimo nagłego i dynamicznego odbicia, SHIB wciąż znajduje się o 50% poniżej rekordowego poziomu sprzed kilku miesięcy.

Shiba Inu to najpopularniejsza kryptowaluta na giełdzie Coinbase
Notowania shiba inu (SHIB) na wykresie dziennym. Źródło: Coinmarketcap.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Czy shiba inu i dogecoin powrócą do poziomów z maja?

Mania wokół petcoinów rozpoczęła się w maju, kiedy dynamicznie na wartości zyskiwał dogecoin (DOGE). Chcąc wykorzystać jego popularność na rynku zaczęły pojawiać się inne monety z psami w logach, a najciekawszą okazała się shiba inu (SHIB), promowana jako „zabójca” DOGE.

Twórcy monety przesłali ogromne jej ilości Vitalikowi Buterinowi, wyceniane na 8 miliardów dolarów. Jak twierdzili był to sposób na „spalenie monet”. Twórca Ethereum miał początkowo ignorować przesłane środki, w końcu jednak przekazał sporą część z nich na cele charytatywne, a resztę spalił dziękując w ten sposób HODL-erom.

invest

Gdy w maju rynek kryptowalut się załamał, zarówno SHIB jak i DOGE oddawały swoje liczone w tysiącach procentów zyski i od tej pory się nie odbudowały. Teraz, gdy shiba inu od końca września ponownie rośnie zyskując ponad 200% inwestorzy zadają sobie pytanie czy powrót do wycen sprzed 5 miesięcy jest możliwy.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here