Naga MarketsShiba Inu nadal mocno w górę! SHIB zyskał ponad 341% w ciągu ostatnich 7 dniDogecoin wypadł z pozycji ulubionego memecoina spekulantów na rzecz Shiba Inu, a najlepszym tego dowodem jest fakt, że w ciągu ostatnich 7 dni cena tokena SHIB wzrosła o ponad 341%, a DOGE o zaledwie nieco ponad 20%. Nie jest chyba zaskoczeniem, że główna część rajdu notowań SHIB rozpoczęła się po tweecie samego Elona Muska o jego piesku Floki.

Shiba Inu: nieprawdopodobny rajd ceny tokenu nadal trwa

Cena Shiba Inu w czwartek wystrzeliła w górę o 6,7% kontynuując niesamowity trwający już czwartą sesję z rzędu. Dzięki temu, w ich trakcie SHIB podrożał aż o 240% wybijając w wielomiesięcznej konsolidacji w zakresie 0,000006 – 0,00001 dol.Notowane obecnie poziomy to jednocześnie nowe wielomiesięczne maksima, bowiem tak drogi token SHIB był wcześniej w pierwszej połowie maja 2021 roku. Aby wskoczyć na nowe rekordowe szczyty wszechczasów, cena Shiba Inu musiałaby wzrosnąć jeszcze o dodatkowe 41%.

Shiba Inu nadal mocno w górę! SHIB zyskał ponad 341% w ciągu ostatnich 7 dni
Kurs SHIB/USDT. Źródło: tradingview.com

Nieprawdopodobna i niespodziewana zwyżka ceny SHIB sprawiła, że token wskoczył już na 12. pozycję w rankingu największych kryptowalut pod względem wartości rynkowej wyprzedzając m.in. takie krypto jak Bitcoin Cash, Polygon czy Stellar.

Obecna kapitalizacja Shiba Inu to już ponad 15 mld dol. i w ostatnich godzinach pokonała drugą najstarszą kryptowalutę znajdującą się w obiegu, a mianowicie Litecoina (LTC), którego kapitalizacja wynosi niespełna 13 mld dol.

Wciąż największą kryptowalutą pozostaje Bitcoin, którego wartość rynkowa dzięki zwyżce do ponad 55 tys. w środę zwiększyła się do 1,025 bln dol.

Natomiast w bieżącym rankingu kryptowalut opracowywanym przez portal CoinMarketCap, które najwięcej zyskały w ciągu ostatnich 7 dni (biorąc pod uwagę 100 największych coinów), Shiba Inu jest na zdecydowanej pozycji lidera, zostawiając z tyłu wszystkie pozostałe krypto i wykręcając zwyżkę o ponad 341%!

Shiba Inu nadal mocno w górę! SHIB zyskał ponad 341% w ciągu ostatnich 7 dni
Ranking kryptowalut o największym wzroście wartości w ciągu ostatnich 7 dni (obejmuje 100 największych krypto). Źródło: coinmarketcap.com

A wszystko zaczęło się od tego tweeta Elona Muska ze zdjęciem psa o imieniu Floki, który przyciągnął spekulantów do ponownego zainteresowania się tokenem SHIB. Czy głównym czynnikiem była persona ekscentrycznego miliardera czy słodkość jego nowego szczeniaka? Wydaje się, że rolę odegrały oba.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | giełda pzu | pekao kurs akcji | notowania wp | pge akcje wykres | komentarz giełdowy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here