Naga MarketsW obecnym tygodniu w centrum uwagi rynku znajdą się liczne przemówienia Mario Draghiego oraz innych przedstawicieli europejskiej bankowości centralnej w ramach kilkudniowej konferencji w Sintrze. Ponadto, w Londynie przemawiać będzie Janet Yellen. Na uwagę zasługują także najnowsze dane makroekonomiczne m.in. rewizja amerykańskiej dynamiki PKB w pierwszym kwartale 2017 r. oraz indeksy zaufania dla strefy euro. Z kolei w Polsce odbędzie się publikacja stopy bezrobocia.

Wykres 1. WIG20 w interwale dziennym. Źródło: Stooq

W ciągu ostatnich pięciu dni sesyjnych sytuacja techniczna indeksu największych polskich spółek nie uległa zmianie. Pierwsza część tygodnia została zdominowana przez sprzedających, choć byki szybko zdołały przejąć inicjatywę i odrobić straty. W ostatnich dniach tygodnia siły wyrównały się, natomiast zmagania rynku ograniczyły się do testowania psychologicznego poziomu 2300 pkt. W efekcie w skali całego tygodnia WIG20 nie odnotował żadnych zmian i zakończył piątkowe notowania na poziomie 2304 pkt. Zatem konsolidacja trwa w najlepsze, co zachęca inwestorów do przyjęcia postawy oczekującej. Kluczowe poziomy wsparcia i oporu znajdują się kolejno na poziomach 2260 pkt oraz 2420 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres 2. Sfinks w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Tym razem na szczególną uwagę zasługują walory Sfinksa, których cena w ubiegłym tygodniu wzrosła o 6,8%. Dzięki dynamicznym wzrostom, zasygnalizowanym przez oscylatory MACD i RSI, na wykresie można dostrzec formację V – sygnał odwrócenia trendu. Co więcej, szybsza średnia krocząca przecięła od dołu tę wolniejszą, tym samym wskazując sygnał kupna. Mimo wszystko rynek nie zdołał pokonać ważnego oporu na poziomie 2,5 zł. Potencjalne przełamanie niniejszej bariery należy uznać za potwierdzenie sygnału odwrócenia trendu. W takim przypadku kolejny opór znajduje się na poziomie 2,7 zł.

Autorzy: Zespół Zarządzający MM Prime TFI S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here