Naga MarketsSfinks Polska to największa firma restauracyjna z sektora casual dining w kraju i jedna z największych w Europie.

sfinks

Bardzo mocnym akcentem rozpoczęła się poniedziałkowa sesja na akcjach firmy Sfinks, które szybko osiągnęły pułap sięgający 35% zwyżki przy wyraźnie podwyższonych obrotach. Powodem wzrostów była informacja z ubiegłego piątku dotycząca zmian w akcjonariacie i pojawiania się nowego inwestora instytucjonalnego. Fundusze Quercus TFI zwiększyły zaangażowanie w spółkę do poziomu 5,24% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu. Warto mieć na uwadze, że silniejsze ruchy na wykresie mogą w najbliższym czasie się powtórzyć z tego samego powodu. Planowana jest bowiem kolejna emisja nowych akcji. Według medialnych doniesień, obecnie największy akcjonariusz Sylwester Cacek wyraził chęć do objęcia akcji w ramach nowej emisji. Na wykresie mamy wybicie z dobrze dotąd respektowanego kanału spadkowego i próbę przełamania oporu nieco powyżej 1 zł.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Budimex, Ten Square Games, Bioton

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu w Polsce.

pgnig
źródło xStation 5

Spółka przekazała podczas poniedziałkowej sesji informacje dotyczące możliwości produkcji gazy z odwiertu Turkowo-2. Możliwości oszacowano na poziomie około 20 mln m3 rocznie. Odwiert o głębokości 3 155 metrów znajduje się w pobliżu miejscowości Turkowo na obszarze koncesji łącznej Pniewy-Stęszew. Prace wiertnicze były prowadzone od października do grudnia 2018 roku. Spółka prowadzi intensywne poszukiwania w tym regionie, a sukces odwiertu Turkowo-2 potwierdza słuszność obranej strategii. Na wykresie kurs niedawno osiągnął nowe historyczne maksima. Obecnie możliwa jest niewielka korekta np. do okolic 7 zł czyli poziomu wcześniejszych szczytów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here