Naga Markets webinar


Sfinks Polska to największa firma restauracyjna z sektora casual dining w kraju i jedna z największych w Europie.

sfinks

Notowania spółki od kilku lat nieustannie spadają. Szukając powodów takiego stanu rzeczy, wystarczy spojrzeć na wyniki. Przychody kształtują się na dość stabilnym poziomie, natomiast dużo gorzej jest z zyskami. Ubiegły rok zakończony został ze stratą netto, a cztery ostatnie raporty kwartalne także wskazują na straty. Ostatni zyskowny okres to trzeci kwartał 2017 roku. Co ciekawe, spółka już w tym roku oczekuje poprawy wyników m.in. za sprawą wprowadzanych innowacji technologicznych.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zdaje się, że notowaniom szkodzą także emisje nowych akcji, z których ostatnia nie doszła do skutku. Wydaje się, że spółce mógłby pomóc raport, w którym w końcu wykazałaby zyski. Patrząc na wykres, widać że cały ubiegły rok to spadki, a kurs nieźle respektuje krawędzie kanału spadkowego. Niedawne wybicie i dotarcie do oporu okolic 1 zł spowodowane było wejściem nowego akcjonariusza instytucjonalnego. Jak widać, szybko pojawiła się także reakcja podażowa na nagłą zwyżkę. Wydaje się, że aby doszło do trwałego odwrócenia trendu spadkowego, cena musiałaby utrzymywać się dłużej ponad poziomem 1 zł.

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: PlayWay – kolejne dobre wieści

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here