Naga MarketsSFD S.A. rozpoczyna realizowanie celów emisji akcjiSFD S.A. rozpoczyna realizowanie celów emisji akcji zakończonej w czerwcu br, z której pozyskała ponad 9 mln zł. Spółka podpisała właśnie list intencyjny z Panattoni Europe sp. z o.o. dotyczący możliwości zawarcia umowy, dotyczącej wybudowania na nieruchomości Spółki budynku magazynowego.

SFD S.A. podpisała list intencyjny z Panattoni Europe sp. z o.o.

Realizacja takiego obiektu wymaga przygotowania dostępnego terenu o odpowiednio dużej powierzchni, co będzie realizowane przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy. Decyzję w sprawie zawarcia umowy Spółka podejmie do 30 listopada 2021r.Realizujemy cel naszej emisji czyli podjęliśmy rozmowy z Panattoni, wiodącą firmą na rynku realizacji obiektów magazynowych, które mamy nadzieję doprowadzą nas do zawarcia umowy na wykonanie pierwszego etapu naszego nowego magazynu. Budowa nowego obiektu związana jest z dynamicznym rozwojem firmy i rosnącą skalą sprzedaży. Okres pandemii w dużym stopniu trwale podniósł nasz poziom sprzedaży w kanałach e-commerce na poziom wymagający nowej inwestycji magazynowej.  Poszerzamy naszą ofertę produktów, wchodzimy na nowe rynki geograficzne, otwieramy coraz więcej sklepów stacjonarnych oraz testujemy modele sprzedaży w sieciach handlowych. Czas na inwestycję w nowy magazyn – skomentował Mateusz Pazdan, prezes zarządu SFD S.A. – w tym roku w pierwszych sześciu miesiącach nasza sprzedaż wzrosła o 26% w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego. Po wakacjach, jak zwykle, spodziewamy się powrotu klientów stęsknionych za treningami. Przewidujemy, że w całym 2021 roku osiągniemy dwucyfrowy wzrost przychodów.  

Spółka zapowiadała budowę nowego magazynu w Opolu, skąd realizowane są dostawy do klientów indywidualnych oraz partnerów handlowych i sklepów własnych, a także od maja, dostawy do klientów czeskich. Spółka przewiduje, że będzie kontynuować ten model dostaw poza Polską do innych krajów, gdzie będzie możliwe jego wprowadzenie. Sprzedaż produktów SFD odbywa się także poprzez zewnętrzne kanały e-commerce czyli tzw. marektplace, która także rośnie i ma dobre perspektywy. Inwestycja w nowy magazyn będzie realizowana ze środków pozyskanych z emisji akcji zakończonej w czerwcu 2021, środków własnych oraz zewnętrznego finansowania.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here