Naga MarketsSFD chce przejść na główny rynek GPW. Sklep z suplementami i odżywkami wyjdzie z NewConnect?Zarząd SFD S.A zapowiada zwołanie NWZA i rekomenduje podjęcie uchwały w sprawie emisji akcji na New Connect w drugiej połowie 2021r. Zakładane wpływy z emisji mają wynieść maksymalnie 2,5 mln euro, a pozyskane środki posłużą sfinansowaniu rozwoju spółki.

  • Spółka korzysta z dynamicznie rosnącej koniunktury na rynku suplementów diety i odżywek.
  • Na najbliższym NWZA zarząd będzie także rekomendował akcjonariuszom przeniesienie notowań akcji z New Connect na rynek główny GPW w pierwszej połowie 2022 r.

SFD będzie rekomendować przejście na główny rynek GPW

Mamy za sobą rekordowy rok 2020. Nasze przychody wzrosły o ok. 39%, a EBITDA o ok. 205%. Rok 2020 zakończyliśmy rekordowym zyskiem netto prawie 12 mln zł. W trudnym czasie pandemii nasi klienci nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej i dbania o właściwą suplementację organizmu. Ten trend trwa także w tym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrostowi sprzedaży sprzyja rozwój e-commerce i usług logistycznych, a my możemy dziennie wysłać nawet 10 000 paczek do naszych klientów. W pierwszych dwóch miesiącach tego roku odnotowaliśmy 40% wzrost sprzedaży w porównaniu ze styczniem i lutym zeszłego roku. Takie wyniki cieszą tym bardziej, iż większość naszej sprzedaży to marki własne, które umacniają pozycje na rynku polskim oraz zagranicą i wykazują wysoką rentowność. Inwestujemy więc w rozwój – skomentował Mateusz Pazdan, prezes zarządu SFD S.A.

W dniu 6 kwietnia 2021r. Zarząd SFD S.A. podjął dwie uchwały ważne dla rozwoju Spółki. Spółka zwoła NWZA, aby akcjonariusze wyrazili zgodę na emisję nowych akcji w ramach oferty publicznej realizowanej w trybie subskrypcji otwartej z wyłączeniem prawa poboru, przeprowadzonej w oparciu o art. 37b Ustawy ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

Wpływy z emisji mają wynieść nie mniej niż 1 mln euro do maksymalnie 2,5 mln euro, a pozyskane środki posłużą sfinansowaniu potrzeb rozwojowych spółki w związku z rosnącą sprzedażą produktów. Emisja akcji zwiększy także free float Spółki i  umożliwi poszerzenie grona akcjonariuszy o inwestorów instytucjonalnych.  Termin emisji planowany jest na 2 połowę 2021r. Jednocześnie Spółka chce zbudować większą rozpoznawalność wśród inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Dlatego zarząd zarekomenduje najbliższemu NWZA podjęcie uchwały w sprawie przeniesienia notowań Spółki z rynku NewConnect na rynek główny GPW w 1 połowie 2022r..

O SFD S.A. Spółka posiada największy w Polsce sklep internetowy z suplementami i odżywkami, 10 stacjonarnych sklepów własnych, 64 sklepy franczyzowe oraz jest właścicielem takich marek jak ALLNUTRITION czy SFD NUTRITION.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here