Naga Markets


securityKomisja Papierów Wartościowych i Transakcji Terminowych Hongkongu (The Securities and Futures Commission; SFC), którego zadaniem jest regulowanie rynków papierów wartościowych i kontraktów terminowych oraz ochrona inwestorów w Hongkongu opublikowała najnowsze wydanie biuletynu regulacyjnego zawierającego m.in. aktualizację sposobu wykonywania swoich uprawnień określonych w zasadach dotyczących papierów wartościowych i kontraktów terminowych w celu ochrony inwestorów.


W komunikacie przedstawiono niektóre z ostatnich kroków podjętych przez SFC w celu powstrzymania nieuczciwych zachowań niektórych uczestników rynku.

– W ramach naszego podejścia skoncentrowanego na wyprzedzeniu nadużyć, przeznaczamy więcej środków na transakcje, które wydają się być uciążliwe lub nieuczciwie szkodliwe dla akcjonariuszy, lub w przypadku których mamy podejrzenia oszustwa lub innego poważnego wykroczenia – wyjaśnił Ashley Alder, dyrektor generalny SFC.

– Aby chronić interesy inwestorów i integralność rynku, nie zawahamy się interweniować na wczesnym etapie – dodał.

Obecna aktualizacja przypomniała dyrektorom spółek o ich obowiązku działania zawsze w dobrej wierze i w najlepszym interesie spółki poprzez zachowanie rozsądnej i należytej staranności, w połączeniu z fachową wiedzą podczas oceny, proponowania i zatwierdzania transakcji korporacyjnych. Dyrektorom przypomniano także, że są oni zobowiązani do kierowania się własnym osądem i że nie powinni polegać wyłącznie na poradach lub opiniach osób trzecich.

W kontekście kryptowalut, SFC stwierdziła, że “ma na celu objęcie swoją regulacją zarządzających portfelami wirtualnych aktywów i dystrybutorów funduszy”. Komisja określiła również ramy, dzięki którym mogłaby w przyszłości zacząć regulować platformy wymiany kryptowalut.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKanada: Spada sprzedaż detaliczna, zgodnie z oczekiwaniami
Następny artykułFBI poszukuje poszkodowanych przez Bitconnect
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here