TMS


securityKomisja Papierów Wartościowych i Transakcji Terminowych Hongkongu (The Securities and Futures Commission; SFC), którego zadaniem jest regulowanie rynków papierów wartościowych i kontraktów terminowych oraz ochrona inwestorów w Hongkongu opublikowała najnowsze wydanie biuletynu regulacyjnego zawierającego m.in. aktualizację sposobu wykonywania swoich uprawnień określonych w zasadach dotyczących papierów wartościowych i kontraktów terminowych w celu ochrony inwestorów.


W komunikacie przedstawiono niektóre z ostatnich kroków podjętych przez SFC w celu powstrzymania nieuczciwych zachowań niektórych uczestników rynku.

– W ramach naszego podejścia skoncentrowanego na wyprzedzeniu nadużyć, przeznaczamy więcej środków na transakcje, które wydają się być uciążliwe lub nieuczciwie szkodliwe dla akcjonariuszy, lub w przypadku których mamy podejrzenia oszustwa lub innego poważnego wykroczenia – wyjaśnił Ashley Alder, dyrektor generalny SFC.

– Aby chronić interesy inwestorów i integralność rynku, nie zawahamy się interweniować na wczesnym etapie – dodał.

Obecna aktualizacja przypomniała dyrektorom spółek o ich obowiązku działania zawsze w dobrej wierze i w najlepszym interesie spółki poprzez zachowanie rozsądnej i należytej staranności, w połączeniu z fachową wiedzą podczas oceny, proponowania i zatwierdzania transakcji korporacyjnych. Dyrektorom przypomniano także, że są oni zobowiązani do kierowania się własnym osądem i że nie powinni polegać wyłącznie na poradach lub opiniach osób trzecich.

W kontekście kryptowalut, SFC stwierdziła, że “ma na celu objęcie swoją regulacją zarządzających portfelami wirtualnych aktywów i dystrybutorów funduszy”. Komisja określiła również ramy, dzięki którym mogłaby w przyszłości zacząć regulować platformy wymiany kryptowalut.


Weź udział w największej imprezie inwestycyjnej w tej części Europy. Już teraz za darmo zarejestruj się na Invest Cuffs 2019 i dołącz do ponad 5 tysięcy traderów. Do zobaczenia w Krakowie już 22-23 marca!


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKanada: Spada sprzedaż detaliczna, zgodnie z oczekiwaniami
Następny artykułFBI poszukuje poszkodowanych przez Bitconnect
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here