TMS


logo SEC usaAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła dzisiaj, że trzy firmy brokerskie zgodziły się zapłacić ponad 6 mln USD w celu uregulowania opłat za dostarczenie SEC niekompletnych i niedokładnych informacji dotyczących obrotu papierami wartościowymi w wymaganych produkcjach SEC, znanych jako “blue sheet data”, które SEC wykorzystuje do wypełniania swoich obowiązków  związanych z egzekwowaniem prawa i regulacjami, w tym do badania obrotu papierami wartościowymi z wykorzystaniem poufnych informacji i innych nieuczciwych działań.


Zgodnie z komunikatem SEC, w ciągu kilku lat, Citadel Securities LLC, Natixis Securities Americas LLC i MUFG Securities Americas Inc. złożyły wiele wadliwych dokumentów zawierających niedokładne lub brakujące dane takie jak nieprawidłowe czasy realizacji zlecenia, które nie zostały dostosowane do zmian strefy czasowej oraz nieprawidłowe lub brakujące kody giełdowe, identyfikatory typów transakcji, przeciwstawne numery maklerów i identyfikatory kontrahentów. Citadel przedstawił nieprawidłowe dane dla prawie 80 milionów transakcji, podczas gdy Natixis i MUFG przedstawiły nieprawidłowe dane odpowiednio dla około 150.000 transakcji i 650.000 transakcji. Braki te w dużej mierze wynikały z niewykrytych błędów w kodowaniu. Żadna z firm nie posiadała bowiem odpowiednich procesów mających na celu potwierdzenie dokładności jej zgłoszeń.

“Rutynowo wykorzystujemy dane z niebieskich arkuszy, aby wykrywać wykroczenia i chronić inwestorów z Main Street poprzez nasze wysiłki w zakresie egzekwowania prawa” – powiedział Kelly Gibson, Associate Regional Director departamentu regionalnego SEC w Filadelfii. “Firmy muszą być sumienne i poważnie traktować swoje zobowiązania do dostarczania dokładnych i kompletnych danych w odpowiedzi na nasze żądania” – dodał.

Zlecenia wykazały ponadto, że każda z firm zaangażowała się w działania naprawcze mające na celu usunięcie przyczyn wadliwych zgłoszeń, w tym utrzymania zewnętrznego konsultanta oraz przyjęcie nowych zasad i procedur przetwarzania wniosków.

Zlecenia SEC wykazały również, że Citadel, Natixis i MUFG umyślnie naruszały księgi i rejestry brokerów-dealerów oraz przepisy dotyczące sprawozdawczości. Firmy przyznały się i zgodziły się być cenzurowane oraz zapłacić kary w wysokości 3,5 mln dolarów dla Citadel, 1,25 mln dolarów dla Natixis i 1,4 mln dolarów dla MUFG.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWenezuela: Od nowego roku kupisz ropę tylko za Petro
Następny artykułKomentarz giełdowy – Trump wspiera odbicie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here