Naga Marketsdolar nowozelandzkiGrupa Bankowa Australii i Nowej Zelandii (ANZ) niedawno przedstawiła swoją analizę pary AUDNZD. Bank uważa, że ​​ostatnie spadki było podobne do „rajdu Świętego Mikołaja”, czyli świątecznych zakupów pod koniec roku, co z kolei zmusza ich do unikania faworyzowania pozycji długich na parze AUDNZD do początku przyszłego roku.


Zobacz również: Fundusze lewarowane zwiększają shorty na dolarze. Euro pod presją, funt zyskuje, a CHF i JPY wyprzedawane

Kurs dolara AUD pod presją czynników zewnętrznych

– „Rajd Świętego Mikołaja” to tendencja podczas której rynki akcji umacniają się do końca roku. W tym artykule badamy zakres tego sezonowego wsparcia na rynkach akcji i to, czy obejmuje ono waluty. W przypadku akcji okazało się, że Święty Mikołaj częściej przynosi prezenty, gdyż w 75% przypadkach notowania kończyły rok wyżej – napisano w raporcie.

Eksperci zauważają ,że w przypadku rynków walutowych schemat jest mniej wyraźny, ale NZD wydaje się być większym beneficjentem zakupów na koniec roku niż AUD. Para walutowa AUD/NZD zakończyła okres świąteczny tylko dziewięciokrotnie razy wyżej w ciągu ostatnich trzech dekad (wskaźnik trafień 30%).

Sezonowa siła NZD jest powodem, aby wstrzymywać się z wchodzeniem w długie pozycje do początku przyszłego roku. Krótkoterminowa siła AUD pozostaje wątpliwa. Z jednej strony globalne perspektywy poprawiają się wraz z poprawą warunków płynnościowych. Z drugiej strony krajowy rynek pracy wydaje się mięknąć wraz z bardziej ostrożnym konsumentem. Mimo tych krajowych wyzwań uważamy, że to, co dzieje się za granicą z większym prawdopodobieństwem określi trajektorię AUD na koniec roku – podsumowano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs AUDNZD na interwale dziennym tradingviewcom
Kurs AUDNZD na interwale dziennym tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here