Naga Markets

Sezon wyników na Wall Street nabiera tempa. Co przyniesie tydzień? Komentuje Przemysław Kwiecień (XTB)Miniony tydzień w USA był dość mieszany – rynek otrzymał kolejną porcję danych wskazujących na postępującą dezinflację oraz spowolnienie w gospodarce, jednak dane z amerykańskiego rynku pracy pozostały zaskakująco mocne. Zauważalny spadek indeksu inflacji producentów potwierdza, że niższe koszty energii oraz surowców stanowią impuls dezinflacyjny, tak jak wcześniej napędzały inflację.

Wall Street rozpędza się z sezonem wynikowym

Także dane o sprzedaży detalicznej w USA okazały się być słabsze, sugerując, że być może amerykańscy konsumenci obniżyli generowany przez siebie popyt, co dodatkowo powinno pomagać Fed w walce z inflacją. Rezerwa Federalna mogłaby w teorii przyznać, że zastosowana w 2022 roku polityka szybkich podwyżek stóp procentowych działa i pora myśleć o zakończeniu cyklu. Jednak silny rynek pracy oraz niskie bezrobocie wciąż może doprowadzić do nowej fali wzrostu cen.

W nieco innej sytuacji znajduje się Polska, gdzie dynamika płac w gospodarce zwolniła do +10,3%, co oznacza, że w ujęciu realnym fundusz płac spada najszybciej od globalnego kryzysu finansowego. Jeżeli kolejne miesiące pogłębią ten trend, wzrośnie ryzyko większego spowolnienia nad Wisłą. Tymczasem, inwestorzy z nadzieją czekają na środową publikację raportu kwartalnego Tesli. Spółka Elona Muska oczekuje wzrostu wolumenu sprzedaży o przeszło 50%, choć prognozy analityków są mniej optymistyczne.

Zapraszamy na poniedziałkowy webinar, w którym skupiamy się na kluczowym temacie tego tygodnia – sezon wyników nabiera tempa.

W dzisiejszym webinarze:

  • Co dalej z rynkiem pracy w Polsce?
  • Tesla zdominuje tydzień wyników?
  • Jak wygląda aktualny sentyment uczestników rynku?

DOŁĄCZ

Oglądaj online na: https://pl.xtb.com/aktualnosci-rynkowe-wideo

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Bossa

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNatywny protokół pożyczkowy Terry Mars Hub uruchomi mainnet
Następny artykułCzy na GPW doczekamy się hossy? Co dalej z Allegro? Odpowiada Wojciech Białek
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here