Naga MarketsMarcin Tuszkiewicz
Marcin Tuszkiewicz mówi o potencjalne społek w seoznie wyników w Comparic24.TV

Czy Dino Polska pozytywnie zaskoczy wynikami i pozwoli na wybicie nowych szczytów? Spółka od miesiąca mocno drożenie po tym, jak rząd zapowiedział nowe wsparcia socjalne. Zostało to odebrane jako możliwość zwiększenia przychodów firm, które zajmują się handlem dóbr podstawowych, takie jak Dino czy Eurocash.


Marcin Tuszkiewicz analizuje sytuację na polskiej GPW

Obie spółki mocno drożeją, natomiast Dino dodatkowo ma przed sobą szansę na wybicie nowego historycznego szczytu. Wycena spółki wskazuje na to, że jeżeli nie będzie poprawy zysku netto, to o dalsze wzrosty będzie ciężko, na koniec środowej sesji, wskaźnik C/Z wynosił 38, co jest zdecydowanie powyżej średniej rynkowej.

Wyniki opublikowało PZU, które pozytywnie zaskoczyło inwestorów. Jednak cena nie bardzo chciała zareagować wzrostowo. Być może druga część tygodnia przyciągnie więcej kupujących na rynek, warto obserwować największą instytucję finansową w Polsce, ponieważ niewiele trzeba, aby wygenerowała sygnały kupna. Negatywnie wynikami natomiast “zaskoczył” PGE. Spółka już wcześniej informowała o wstępnych wynikach, jednak mimo tego, wczorajsze dane finansowe spowodowały mocne tąpnięcie na akcjach. Pod koniec jednak sesji ,kurs ostatecznie zamknął się w okolicy otwarcia, tworząc długi dolny cień. Spółka wciąż jest w trendzie wzrostowym, co może zapowiadać powrót wzrostów.
W czwartek, 14 marca, wynikami dzieli się także CCC, KGHM czy JSW. A każda z tych spółek ma swoją konkretną sytuację. KGHM wskazywany jako prowzrostowa spółka od połowy stycznia, aktualnie traci swój blask. JSW natomiast zaczyna wyglądać bardzo interesująco.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here