Naga MarketsMiniony tydzień obfitował w ciekawe wydarzenia. Ewenementem na skalę światową okazał się rajd spółki GameStop (z 20 do 350 USD) za sprawą inwestorów indywidualnych, którzy z pomocą serwisu Reddit postanowili zakpić z posiadających krótką pozycję wielkich funduszy hedgingowych w USA.

CD Projekt gwiazdą GPW

Na krajowym rynku z kolei gwiazdą był bez wątpienia CD Projekt (swoją drogą też chętnie „shortowany” przez fundusze), który w ciągu tygodnia przy ogromnych obrotach wzrósł o 22%. Tymczasem indeksy na GPW, pomimo sporych wahań, zakończyły tydzień bez znaczących zmian. WIG spadł -0,6%, WIG20 -0,2%, mWIG40 -1,4%, a sWIG80 -1,7%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nasz rynek był tym samym lepszy od innych rynków europejskich. DAX spadł -3,2%, FTSE -4,3%, a CAC -2,9%. Jednocześnie po wielu tygodniach wzrostów rynki w USA zanotowały drobną (przynajmniej jak na razie) korektę (S&P -3,3%, Nasdaq -3,5%).

Nastroje w Polsce pozostają pod wpływem informacji dot. szczepionek i globalnego sentymentu, ale dodatkowo w tym tygodniu na dobre rusza sezon publikacji wyników. W pierwszej kolejności tradycyjnie swoje raporty zaprezentują banki (Millennium i Santander we wtorek i środę). Z rana nastroje są pozytywne. NIKKEI rośnie 1,5%, a kontrakty terminowe na S&P są na 0,5% plusie.

Michał Fidelus

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones wykres | dax 30 prognoza | indeks dax | dow jones notowania | giełda forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here