Naga Markets

Sezon publikacji trwa, Wall Street zamyka się niepewnym wynikiem We wtorek główne indeksy w USA nie szły ze sobą krok w krok – finalnie część z nich zamknęła się na czerwonym terytorium czekając podczas sesji na pretekst do odrobienia strat. Inwestorzy jednak nie otrzymali bodźca do kupowania akcji, obserwując jak kształtowały się zyski najważniejszych spółek w czwartym kwartale 2022 roku.

  • Indeksy zamknęły się po cześć w spadkach – jedynie Dow Jones był w stanie utrzymać się na plusie 
  • Inwestorzy podczas wtorkowej sesji zapoznawali się z raportami kwartalnymi największych spółek
  • W międzyczasie trwała dyskusja na temat limitu zadłużenia, przy czym niektórzy wątpią, że Kongres uchwali ustawę o limicie
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street nie dostaje pretekstu do wzrostów

We wtorek główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zamknęły się w mieszany sposób – część z nich spadała poniżej kursu otwarcia, ponieważ inwestorzy przystąpili do analizowania ostatnich danych i publikacji wyników, z wszystkimi oczami na Microsoft, który ujawni swój raport.

Dodatkowo nowojorska giełda doświadczyła problemów technicznych, podczas gdy w sektorze technologicznym, drugi pozew przeciwko Google został podniesiony. W międzyczasie trwała też dyskusja na temat limitu zadłużenia, przy czym niektórzy wątpią, że Kongres uchwali ustawę o limicie.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 25.01.2023
Kurs indeksu Dow Jones 25.01.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Tymczasem S&P Global podał, że indeks PMI Composite Output w Stanach Zjednoczonych, który uwzględnia zarówno usługi, jak i działalność produkcyjną, wyniósł w styczniu 46,6. Mimo, że wskaźnik ten był o 1,6 punktu wyższy niż w poprzednim miesiącu, nadal pozostaje w strefie spadkowej. Wskaźnik aktywności gospodarczej w sektorze usług wzrósł o 1,9 punktu w stosunku do poprzedniego miesiąca, osiągając w styczniu poziom 46,6. Wskaźnik PMI dla sektora produkcyjnego poprawił się nieznacznie, z 46,2 w grudniu do 46,8 w styczniu. Niemniej jednak, oba odczyty nadal znajdowały się poniżej neutralnego poziomu 50.

Finalnie tylko indeks Dow Jones zamknął się z zyskiem (0,31%). Technologiczny indeks Nasdaq 100 spadł o 0,22% na zamknięciu, ciągnięty w dół przez spółkę Enphase Energy, która spadła o 3,93%. W tym samym czasie S&P 500 spadł o 0,07%, ciągnięty przez 3M, który odnotował spadek o 6,16%.

Autor poleca również:

Bossa

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułIle kosztuje dolar 25.01.2023? Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w środę
Następny artykułPrzychody Microsoft osiągają 52,7 mld USD. Oznacza to rosną o 2% r/r
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.