Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Żywiec jest wiodącą marką piwa w Polsce. Spółka powstała w wyniku połączenia browaru w Żywcu z browarami: Elbrewery (marka EB) oraz Leżajsk i Warka. Spółka jest właścicielem takich marek piwa jak Żywiec, Heineken, Warka, Strong i Tatra.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie o interwale miesięcznym widać, że cena akcji rosła od dnia debiutu. Można wyznaczyć pewną linię trendu, do której cena zmierza, a także bardzo klarowne wsparcie.

Spoglądając ponownie na interwał miesięczny lecz w większym przybliżeniu, widać że zmienność nie jest tak całkowicie znikoma, od szczytów na poziomie 700 zł do wsparcia w okolicach 400 zł jest całkiem sporo miejsca, choć nie jest to spółka, od której można oczekiwać kilkuset procentowych wzrostów.

Na wykresie tygodniowym panuje wąska konsolidacja, a sygnałem do wzrostów lub spadków będzie wybicie z niej.

Dzisiaj jest ostatni dzień na “załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji.

Dywidenda:

24 kwietnia otrzymaliśmy komunikaty ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„… przeznaczyć cały fundusz rezerwowy w kwocie 49.147.362,15 złotych oraz część zysku za rok 2013 w wysokości 135.736.703,85 złotych na wypłatę dywidendy za rok 2013 w łącznej wysokości 18 złotych za jedną akcję.” (Komunikat Spółki z dnia 24.04.2014)

Wcześniej została wypłacona zaliczka w wysokości 5 zł, stąd aktualna część dywidendy wynosi 13 zł brutto na 1 akcję.

Zatem dywidenda wynosi 13 zł, dzień ustalenia prawa to 8 maj. Najpóźniej musimy kupić akcje dzisiaj aby cieszyć się wypłatą 22 maja.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBP/USD straszy korektą.
Następny artykułSpadkowy pin bar na USDJPY
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here