Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


ZPUE jest jednym z głównych krajowych producentów urządzeń elektroenergetycznych do przesyłu energii: W ofercie spółki znajdują się m.in.: kontenerowe stacje transformatorowe, rozdzielnice średniego i niskiego napięcia, urządzenia i wyroby do budowy energetycznych linii napowietrznych. Spółka zajmuje się również handlem urządzeniami i materiałami do budowy sieci i urządzeń elektroenergetycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie o interwale miesięcznym widać, że spółka często porusza się w trendach, często unikając okresów konsolidacji. Aktualnie mamy trend wzrostowy, który przejawia na szczycie pewne “przegrzanie” lub gotowość do większej korekty. Kluczowe jest najbliższe wsparcie oraz niżej linia trendu.

Na wykresie tygodniowym widzimy w przybliżeniu to wsparcie, które było dotychczas dobrze respektowane i jest szansa na jego utrzymanie. Kolejnym kluczowym poziomem jest granica 300 zł, spadki poniżej tego poziomu mogą oznaczać głębszą korektę np. do wspomnianej na wykresie MN linii trendu.

Jutro jest ostatni dzień na “załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji. Dywidenda wynosi 12,38 zł. Dzień wypłaty to 13 czerwca.

Tygodniowy rozkład dywidend: 19-23 maj.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm: (Aktualizacja 18.05)


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here