Naga Markets„Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Wielton jest największym polskim producentem przyczep i naczep oraz jednym z 10 wiodących producentów w Europie.Na wykresie miesięcznym panuje trend wzrostowy, kurs po wybiciu poziomu poprzednich szczytów wykonał korektę, która jak na razie kończy się na długoterminowej strefie wsparcia. Wymowa wykresu jest zatem prowzrostowa.

Na wykresie tygodniowym widać, że korekta zatrzymała się na dokładniej poprowadzonym wsparciu, a ponadto ma ona zasięg największej jak dotąd korekty w panującym trendzie. Warto zwrócić także uwagę na to jak dokładnie „działały” podobne strefy wsparcia w przeszłości.

invest

Na wykresie dziennym kurs wykonał jednodniową korektę (pin bar) do strefy lokalnego wsparcia, ma to także charakter zachęcający do kupna. Jedyny problem to bliskość oporu, jeżeli jednak uda się go przełamać to droga do poprzedniego maksimum powinna stać otworem. Warto ponadto zwrócić uwagę na fakt, że spółka rosła w czasie gdy cała giełda ostro spadała.

Ponadto spółka wygenerowała sygnał kupna wg metody Fabera, szczegóły w bloku „Ostatnia sesja miesiąca z dnia 30.05„. Zapraszamy na kolejny przegląd sygnałów, na ostatnią sesję miesiąca, już w czwartek 31 lipca.

Tygodniowy rozkład dywidend: 28 lipiec – 1 sierpień

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm.

W tabeli zamieszczone są dywidendy uchwalone i propozycje dywidend. Wysokość stopy dywidendy podana jest na dzień aktualizacji tabeli. Spółki są posegregowane wg kolejności daty ustalenia praw. Wysokość dywidendy w przypadku wypłaty w innej walucie przeliczona jest na PLN po kursie z dnia aktualizacji. (Aktualizacja 26.07):


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułGorące spółki dnia: PZU, Tauron
Następny artykułPoranny komentarz makro – poniedziałek 28 lipca.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here