Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Wawel SA to jedna z najstarszych fabryk cukierniczych w Polsce. Oferuje kilkadziesiąt rodzajów produktów, w tym czekolady, bombonierki, wafle, batony karmelki, kakao. Wyroby spółki sprzedawane są głównie na rynku krajowym.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie o interwale miesięcznym mamy chyba najdłuższy w historii GPW trend wzrostowy. Niedawno można było przeczytać informacje o tym, że czołówka firmy sprzedawała znaczne pakiety akcji (za prawie 30 mln zł.) Oczywiście nie jest to dobra wiadomość, skoro zarząd nie chce mieć akcji, to tak jakby nie wierzył w swoją firmę, oczywiście nie oznacza to natychmiastowej wyprzedaży. Zupełnie odwrotne informacje, niezależnie od skali działania budzą zupełnie inne, pozytywne odczucia np. niedawno prezes Integera zaczął dokupywać akcje swojej firmy, wysyłając komunikat wiary w swoją spółkę.

Analizując Wawel metodą Fabera można powiedzieć, że zbliżamy się do końca korekty lub do końca trendu, a przynajmniej większej korekty.

Na wykresie tygodniowym widoczne są w ostatnim czasie mocniejsze spadki, ale nadal zostaje zachowane wsparcie oraz linia trendu.

Dzisiaj jest ostatni dzień na “załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji. Dywidenda wynosi 20 zł, co stanowi ok. 1,7% obecnej ceny. Dzień wypłaty to 3 czerwca.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here