Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Talex świadczy zaawansowane usługi informatyczne w zakresie integracji systemów, wdrożeń sprzętu komputerowego, realizacji projektów informatycznych. Oferuje również usługi outsourcingu IT w oparciu o własne, Centrum Przetwarzania Danych (Data Center).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres miesięczny pokazuje trend wzrostowy, który utknął pod ważnym oporem. Na dzień dzisiejszy nie widać jednak objawów mocnej wyprzedaży.

Na wykresie tygodniowym kurs porusza się nad strefą wsparcia. Należy być ostrożnym na wypadek potencjalnej formacji podwójnego szczytu.

Wykres z interwałem dziennym, pokazuje że notowania wpisują się w formacje klina. Wybicie górą będzie sygnałem kupna i kontynuacji trendu. Sytuacja może się skomplikować w przypadku zejścia poniżej 12 zł.

Dywidenda:

Talex wypłacił za 2012 rok 0,30 zł, a za 2011 0,20 zł dywidendy.

28 lutego otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Zarząd spółki Talex S.A. informuje, że zamierza przedstawić do zaopiniowania Radzie Nadzorczej propozycję zarekomendowania Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy podjęcie uchwały o wypłacie w roku bieżącym dywidendy z zysku za rok 2013. Na wypłatę dywidendy Zarząd spółki proponuje przeznaczyć łącznie kwotę 3.894.270,90 PLN, co oznacza, że na każdą uczestniczącą w dywidendzie akcję (wg stanu na dzień publikacji raportu) przypadałaby kwota 1,30 PLN.” (Komunikat Spółki)

Poinformujemy Was, jak tylko znana będzie data ustalenia prawa do dywidendy.


Dwa szkolenia z price action w cenie jednego. Obejrzyj pierwsze części za darmo: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWażny dzień dla wspólnej waluty
Następny artykułCredit Agricole: Czy EBC odważy się na luzowanie?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here