Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Talex SA świadczy zaawansowane usługi informatyczne w zakresie integracji systemów, wdrożeń sprzętu komputerowego, realizacji projektów informatycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie o interwale miesięcznym mamy bardzo dynamiczny trend wzrostowy w ostatnim czasie. Pokonany został silny opór, który teraz może posłużyć za wsparcie. Możliwy jest też scenariusz negatywny tzn. większych spadków, gdyż cena dotarła do szczytów z 2007 i 2008 roku.

Analizując spółkę metodą Fabera – sygnał kupna pojawił się 31 stycznia ubiegłego roku.

Jak widać na wykresie tygodniowym, korekta dotarła do pierwszego, istotnego wsparcia, naruszając przy tym linię trendu. Pojawiła się świeca pin bar, która może wyznaczać nowy dołek, a tym samym zakończenie ruchu korekcyjnego.

Dzisiaj jest ostatni dzień na “załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji. Dywidenda wynosi 1,30 zł co stanowi ok. 8% aktualnej ceny. Jest to zatem naprawdę spora premia. Dzień wypłaty to 3 czerwca.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFakey setup na GBPUSD
Następny artykułCredist Suisse: Sprzedajcie EUR/USD, trzymajcie longi na USD/JPY
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here