Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Spółka jest jednym z największych w Polsce przedsiębiorstw chemicznych, producentów kauczuków syntetycznych i polistyrenów. Jej działalność koncentruje się na trzech grupach produktów: kauczuków i lateksów syntetycznych, tworzyw styrenowych oraz dyspersji winylowych i kopolimerowych.

Na wykresie o interwale miesięcznym widoczny jest trend wzrostowy, który ostatnio przerodził się w ruch boczny. Obecne poziomy są praktycznie na historycznych maksimach.

Wykres z interwałem tygodniowym wskazuje potencjalne miejsce, przy którym najlepiej kupić akcje. Jest to linia wzrostowa łącząca ostatnie dołki. Można także liczyć na jakieś wybicie z zawężającej się formacji klina lub poczekać na głębszą korektę.

Dywidenda:

Synthos dzielił się zyskiem w ostatnich latach. Za rok 2011 wypłacił 0,50 zł, a za 2012 rok 0,76 zł dywidendy. W tym roku także planowana jest dywidenda.

4 marca otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Zarząd Emitenta podjął uchwałę nr VII/4/2014 w sprawie rekomendowania Walnemu Zgromadzeniu Synthos S.A. wypłaty dywidendy w kwocie 410.207.500,00 (słownie: czterysta dziesięć milionów dwieście siedem tysięcy pięćset) zł, to jest 0,31 zł (trzydzieści jeden groszy).” (Komunikat Spółki z dnia 4.03.2014)

Poinformujemy Was, jak tylko znana będzie data ustalenia prawa do dywidendy. W ubiegłych latach data ustalenia prawa była w okolicach 10 kwietnia, myślę że i w tym roku można spodziewać się takich ustaleń.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:

Dzień dzisiejszy jest ostatnim dniem, w którym należy nabyć akcje firmy Macrologic (MCLogic), aby zdobyć prawo do dywidendy, która zostanie wypłacona w ostatnim dniu marca.


Dwa szkolenia z price action w cenie jednego. Obejrzyj pierwsze części za darmo: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRyzyka ograniczają wzrost euro
Następny artykułZawiązanie spadkowej formacji na S&P500
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here