Naga Markets„Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Spółka jest jednym z największych w Polsce przedsiębiorstw chemicznych, producentów kauczuków syntetycznych i polistyrenów. Jej działalność koncentruje się na trzech grupach produktów: kauczuków i lateksów syntetycznych, tworzyw styrenowych oraz dyspersji winylowych i kopolimerowych.Na wykresie o interwale miesięcznym widoczny jest trend wzrostowy, który ostatnio przerodził się w ruch boczny. Obecne poziomy są praktycznie na historycznych maksimach.

Wykres z interwałem tygodniowym wskazuje potencjalne miejsce, przy którym najlepiej kupić akcje. Jest to linia wzrostowa łącząca ostatnie dołki. Można także liczyć na jakieś wybicie z zawężającej się formacji klina lub poczekać na głębszą korektę.

Dywidenda:

invest

Synthos dzielił się zyskiem w ostatnich latach. Za rok 2011 wypłacił 0,50 zł, a za 2012 rok 0,76 zł dywidendy. W tym roku także planowana jest dywidenda.

4 marca otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Zarząd Emitenta podjął uchwałę nr VII/4/2014 w sprawie rekomendowania Walnemu Zgromadzeniu Synthos S.A. wypłaty dywidendy w kwocie 410.207.500,00 (słownie: czterysta dziesięć milionów dwieście siedem tysięcy pięćset) zł, to jest 0,31 zł (trzydzieści jeden groszy).” (Komunikat Spółki z dnia 4.03.2014)

Poinformujemy Was, jak tylko znana będzie data ustalenia prawa do dywidendy. W ubiegłych latach data ustalenia prawa była w okolicach 10 kwietnia, myślę że i w tym roku można spodziewać się takich ustaleń.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:

Dzień dzisiejszy jest ostatnim dniem, w którym należy nabyć akcje firmy Macrologic (MCLogic), aby zdobyć prawo do dywidendy, która zostanie wypłacona w ostatnim dniu marca.


Dwa szkolenia z price action w cenie jednego. Obejrzyj pierwsze części za darmo: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Poprzedni artykułRyzyka ograniczają wzrost euro
Następny artykułZawiązanie spadkowej formacji na S&P500
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here