Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Zakłady Magnezytowe Ropczyce to producent wysokiej jakości zasadowych i glinokrzemianowych materiałów ogniotrwałych. Stanowią one niezbędny element wyłożeń pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta Spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa, szeroko rozumianego przemysłu na rzecz ochrony środowiska praz oraz innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Firma zapewnia kompleksową obsługę instalacyjno-montażową oraz serwis (projektowanie, dostawa, zabudowa, nadzór, doradztwo techniczne, serwis posprzedażowy).

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie o interwale miesięcznym widać, że nadal trwa odrabianie strat po wielkim kryzysie 2007-08.

Pokonane zostało ważne ograniczenie w rejonie 20 zł, które jest kluczowe z punktu widzenia całej historii notowań, a aktualnie może posłużyć jako wsparcie. Warto także zwrócić uwagę na podobieństwa korekt w trendzie wzrostowym.

Jak widać na wykresie tygodniowym, typowy zasięg korekty został wypełniony, choć odbicie nie jest mocne i być może dojdzie jeszcze raz do testu wsparcia w rejonie 20 zł.

Na wykresie dziennym można zauważyć jak rozbudowana jest to korekta, która wpisuje się w postać kanału spadkowego. Jest to dobry oznak, że nie jest to jakaś niekontrolowana wyprzedaż, ponadto poprzednie korekty wyglądały bardzo podobnie tzn. także miały dość złożoną strukturę. Jeżeli cena spadnie ponownie do zaznaczonego wsparciu lub niżej do dolnej krawędzi kanału, a zarazem kluczowego wsparcia (historycznego) – będzie to dość ciekawe miejsce do kupna, pod warunkiem wystąpienia jakiegoś sygnału kupna.

Dzisiaj jest ostatni dzień na “załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji.

Dywidenda:

17 marca otrzymaliśmy komunikaty ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Rada Nadzorcza zatwierdziła propozycję Zarządu dotyczącą zarekomendowania Walnemu Zgromadzeniu podjęcie uchwały w sprawie wypłaty dywidendy akcjonariuszom Spółki z zysku za 2013 rok w wysokości 0,45 zł na jedną akcję.” (Komunikat Spółki z dnia 17.03.2014)

Walne Zgromadzenie podwyższyło propozycję Zarządu i ustaliło wysokość dywidendy na 0,65 zł na akcję.

Zatem dywidenda wynosi 0,65 zł, dzień ustalenia prawa to 30 kwietnia. Najpóźniej musimy kupić akcje 25 kwietnia aby cieszyć się wypłatą 14 maja.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Najbardziej kompletny kurs tradingu: Price action + Ichimoku + uniwersalne podejście fundamentalne (2 dni, ponad 40 godzin nagrań, miesiąc konsultacji, autorski wskaźnik). Dodatkowo otrzymasz nagrane szkolenia: “Trading po pracy”, “Skuteczny daytrading”, “Technika Ichimoku” oraz “Carry Trade”. Zobacz szczegóły: Profesjonalny Forex Trader


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPUSD i dane o sprzedaży detalicznej
Następny artykułTrend spadkowy na złocie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here