Naga Markets„Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Podstawowa działalność Projprzem to budownictwo ogólne i inżynieria lądowa, która obejmuje wykonawstwo robót budowlano-montażowych, dostawy konstrukcji stalowych budynków i budowli oraz wytwarzanie urządzeń technicznych o konstrukcji stalowej lub aluminiowej.Na historycznym wykresie miesięcznym kurs znajduje się ponad ważnym wsparciem i zaobserwować można nie początek budowy wzrostowej struktury. Należy jednak być ostrożnym i brać pod uwagę fakt, że spółka nadal porusza się w trendzie spadkowym z wyraźnymi, coraz niżej usytuowanymi szczytami. Jeżeli zaznaczone wsparcie upadnie, kurs może spaść do następnego, niższego wsparcia, a taki scenariusz upadku wsparcia, przy którym znajduje się dzisiejsza cena wpisywałby się i potwierdzałby kontynuację trendu spadkowego.

Na wykresie tygodniowym można zauważyć kanał wzrostowy. Kurs znajduje się przy jego dolnej krawędzi i zarazem przy lokalnym wsparciu. Jeżeli rzeczywiści memy do czynienia z końcem trendu spadkowego i powstawaniem nowego trendu wzrostowego to wskazane miejsce wydaje się być idealnym do rozpoczęcia dalszej zwyżki. Zatem znajdujemy się w kluczowym położeniu, a dodatkowo dochodzi jeszcze całkiem przyzwoita dywidenda w okolicach 5%.

invest

Dzisiaj jest ostatni dzień na „załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji. Dywidenda wynosi 0,40zł. Dzień wypłaty to 25 czerwiec.

Tygodniowy rozkład dywidend: 2 – 6 czerwiec

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm.

Wysokość stopy dywidendy podana jest na dzień aktualizacji tabeli. Spółki są posegregowane wg kolejności daty ustalenia praw. Wysokość dywidendy w przypadku wypłaty w innej walucie przeliczona jest na PLN po kursie z dnia aktualizacji. (Aktualizacja 2.06):


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułGBP/USD – przy strefie oporu
Następny artykułGorące spółki dnia: Kruk, Mostostal Zabrze
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here