Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


PGS Software SA jest firmą informatyczną, wykonującą oprogramowanie oraz świadczącą usługi outsourcingowe. Sprzedaje również rozwiązania informatyczne innych producentów. Klientami spółki są zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje, zwłaszcza zagraniczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie o interwale miesięcznym widoczny jest trwający praktycznie od debiutu spółki trend wzrostowy.

Wykres z interwałem tygodniowym wskazuje potencjalne wsparcie, aczkolwiek odbicie jest na tyle dynamiczne, że może nie dojść do tak głębokiego cofnięcia. Wydaje się że dla spóźnialskich pozostaje ponowny test linii trendu.

Dywidenda:

PGS Software dzielił się zyskiem w ostatnich latach. Za rok 2011 wypłacił 0,11 zł, a za 2012 rok 0,18 zł dywidendy. W tym roku także planowana jest dywidenda.

5 marca otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Zarząd PGS Software S.A. z siedzibą we Wrocławiu informuje, że dniu 5 marca 2014 roku podjął decyzję o wystąpieniu do Rady Nadzorczej, a następnie do Walnego Zgromadzenia Spółki z wnioskiem, aby osiągnięty w roku obrotowym 2013 zysk netto w wysokości 7 020 094,50 zł podzielony został w sposób następujący: 0,25 zł (słownie: dwadzieścia pięć groszy) na jedną akcję zostało przeznaczone na dywidendę, pozostała kwota zysku przeznaczona została na kapitał zapasowy. W związku z tym, że w 2013 roku została wypłacona zaliczka na poczet dywidendy za 2013 rok do wypłaty pozostanie 20 gr na akcję. (Komunikat Spółki z dnia 5.03.2014)

Poinformujemy Was, jak tylko znana będzie data ustalenia prawa do dywidendy.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Dwa szkolenia z price action w cenie jednego. Obejrzyj pierwsze części za darmo: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here