Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie o interwale miesięcznym można zauważyć przede wszystkim strefę SR  rejonie 19 zł, która jest kluczowym elementem wykresu.

Wykres z interwałem tygodniowym wskazuje na linię trendu spadkowego jako najbliższe ograniczenie. Niewiele wyżej kurs będzie miał do pokonania strefę oporu, na którą składają się poprzednie dwa szczyty. Warto zauważyć na ostatni okres (zielona ramka) – jest to bowiem najlepszy okres notowań od dłuższego czasu. Wybicie ponad linię trendu otworzy drogę do większej zwyżki.

Dywidenda:

PGE przyznała w ubiegłym roku 0,86 zł dywidendy na 1 akcję. W tym roku dywidenda ma być wyższa.

12 marca otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Zarząd Spółki postanowił zaproponować podział zysku netto za rok obrotowy 2013 w wysokości 2.337.559.286,34 zł w następujący sposób:
– na dywidendę dla akcjonariuszy w wysokości 1,10 zł na jedną akcję tj. kwotę 2.056.736.911,90 zł;
– 237.631.186,48 zł na kapitał zapasowy;
– 43.191.187,96 zł na pokrycie straty z lat ubiegłych powstałych w wyniku połączenia Spółki z PGE Energia Jądrowa S.A.
Proponowany dzień dywidendy to 5 września 2014 r., natomiast proponowany dzień wypłaty dywidendy to 26 września 2014 r.
” (Komunikat Spółki z dnia 12.03.2014)

Zatem dywidenda wynosi 1,10 zł, dzień ustalenia prawa to 5 wrzesień. Najpóźniej musimy kupić akcje 2 września aby cieszyć się wypłatą 26 września.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Dwa szkolenia z price action w cenie jednego. Obejrzyj pierwsze części za darmo: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here