Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Spółka jest największym polskim operatorem telekomunikacyjnym. Działa na rynku telefonii stacjonarnej, telefonii komórkowej (przez PTK Centertel operatora sieci komórkowej Orange), internetu i transmisji danych. Firma oferuje także usługi w zakresie radiokomunikacji, telefonii przywoławczej, radiotelefonii i łączności dyspozytorskiej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie o interwale miesięcznym w szerszym spojrzeniu trwa trend spadkowy. Mocne odbicie, które widać na samym dole wykresu dotarło do ważnej strefy oporu, na którą składają się historyczne dołki.

Ciekawiej jest na interwale tygodniowym, gdzie można zaobserwować tworzący się kanał wzrostowy. Aktualni jesteśmy bliżej dolnej granicy, aczkolwiek w przypadku kupna należy pamiętać o dwóch oporach: czerwone linie czyli lokalny opór, którego wybicie można byłoby traktować jako sygnał kupna z ceną docelową przy górnej krawędzi kanału. Pamiętać także należy o czarnej linii poprowadzonej po ekstremach cenowych, która również stanowi pewien opór.

Dywidenda:

Orange przyznał w ubiegłym roku 0,50 zł dywidendy na 1 akcję.

6 marca otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„W dniu 5 marca 2014 roku Zarząd Orange Polska podjął uchwałę w sprawie podziału zysku Spółki za rok obrotowy 2013, na podstawie której będzie rekomendował Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy Orange Polska przyjęcie propozycji wypłaty dywidendy gotówkowej w wysokości 0,50 zł na jedną akcję. Zarząd zaproponuje Walnemu Zgromadzeniu Orange Polska, następujące terminy dotyczące dywidendy:
• dzień ustalenia prawa do dywidendy (tzw. dzień “D”) – 26 czerwca 2014 r.
• dzień wypłaty dywidendy (tzw. dzień “W”) – 10 lipca 2014 r.”
(Komunikat Spółki z dnia 6.03.2014)

Zatem dywidenda wynosi 0,50 zł, dzień ustalenia prawa to 26 czerwiec. Najpóźniej musimy kupić akcje 23 czerwca aby cieszyć się wypłatą 10 lipca. Przy czym należy pamiętać, że jest to rekomendacja, a więc możliwe są pewne zmiany.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Dwa szkolenia z price action w cenie jednego. Obejrzyj pierwsze części za darmo: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polski złoty kurs | bitcoin cena wykres | nasdaq index notowania | cena dolara | akcje bml | ropa naftowa notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBP/USD odrabia straty.
Następny artykułOpcje Binarne: EUR/NZD – H1 – test oporu – TopOption 70%
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here