Naga Markets„Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Netia SA jest wiodącym, niezależnym operatorem telefonii stacjonarnej w Polsce. Działa na bazie własnej sieci szkieletowej, obejmującej zasięgiem największe polskie miasta oraz lokalnych sieci dostępowych.Na wykresie z interwałem miesięcznym widzimy całą historię notowań. Widać, że wykres jest dość płaski z tej perspektywy i warto przeanalizować go na krótszym okresie.

Na wykresie tygodniowym widać fragment czerwonej linii trendu z wykresu MN, nie jest to klasyczna linia trendu, gdyż na MN widać, że raczej mamy szeroką konsolidację, aczkolwiek póki co kurs odbija się od linii i warto to wykorzystać. Aktualnie cena dochodzi do strefy oporu i jeżeli nastąpi realizacja zysków to kolejnego miejsca do kupna można szukać właśnie przy linii trendu oraz zaznaczonym wsparciu. Mimo szerokiego ruchu bocznego można zauważyć tendencję wzrostową w ostatnim okresie, ale aby mówić o trendzie wzrostowym kurs musi pokonać na początek najbliższy opór.

invest

Dzisiaj jest ostatni dzień na „załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji. Dywidenda wynosi 0,42zł. Dzień wypłaty to 17 czerwca.

Tygodniowy rozkład dywidend: 26 – 30 maj

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm: (Aktualizacja 25.05)


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here