Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


M.W. Trade SA świadczy usługi finansowe na rzecz samodzielnych, publicznych zakładów opieki zdrowotnej, polegające na finansowaniu oraz restrukturyzacji ich zobowiązań.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie o interwale miesięcznym mamy silny trend wzrostowy, który w końcowej fazie wyhamował. Świece mają jednak długie cienie u dołu co daje nadzieję na dalsze wzrosty. Na tym interwale mocno broniony jest poziom 20 zł za akcję. Zastanawiając się czy to już nie jest za wysoki poziom, gdyż jest to historyczny szczyt warto spojrzeć na wyniki finansowe, które od dawna są naprawdę dobre, zarówno zysk operacyjny, który stale rośnie jak i rentowność utrzymywana na wysokim, stabilnym poziomie przez ostatnie lata ok. 20% (ROE). Martwić może jedynie wysoki poziom zadłużenia, aczkolwiek także jest on bardzo stabilny na przestrzeni lat.

Jak widać na wykresie tygodniowym, odcięcie korekty spowoduje, że kurs powróci pomiędzy linie trendu. Należy także pamiętać o głównej, długoterminowej linii trendu z wykresu MN, która przebiega odrobinę niżej.

Na wykresie dziennym można zaobserwować tzw. kompresję ceny, czyli coraz mniejszy zasięg ekstremów. Jest to typowa konsolidacja, z której prędzej czy później nastąpi wybicie w dół lub w górę. Wykorzystując niewielki spadek oraz korekcję (obniżkę) kursu o wartość dywidendy, można spróbować kupić akcje przy dolnej krawędzi klina. Ustawiając linię obrony na poziomie 17,50 zł czyli pod najniższymi punktami konsolidacji, mamy zagranie o bardzo niewielkim, kilkuprocentowym ryzyku.

Dzisiaj jest ostatni dzień na “załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji.

Dywidenda:

25 lutego otrzymaliśmy komunikaty ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Rada Nadzorcza zatwierdziła propozycję Zarządu dotyczącą zarekomendowania Walnemu Zgromadzeniu podjęcie uchwały w sprawie wypłaty dywidendy akcjonariuszom Spółki z zysku za 2013 rok w wysokości 0,83 zł na jedną akcję.” (Komunikat Spółki z dnia 25.02.2014)

Zatem dywidenda wynosi 0,83 zł, dzień ustalenia prawa to 12 maj. Najpóźniej musimy kupić akcje 7 maja aby cieszyć się wypłatą 21 maja.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here