Naga Markets„Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Mercor SA jest wiodącą spółką z Grupy Mercor – jednego z liderów europejskiego rynku w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych i wiodącym podmiotem w tej branży w Polsce.Na wykresie miesięcznym trwa trend wzrostowy, jednak już w piątek linia trendu zostanie przełamana, gdyż kurs zostanie skorygowany o wielkość dywidendy, a ta jest rekordowo wysoka, wynosi ponad 50%.

Po odcięciu dywidendy kurs znajdzie się przy ważnym wsparciu i poziomie poprzedniego dołka. Biorąc pod uwagę ostatnią tendencję wzrostową, istnieją szanse na powrót do wzrostów po odcięciu dywidendy. Wielu inwestorów może uznać kupno po tak niskiej cenie za atrakcyjne.

Ponadto jestem zdania, że dołek na GPW jest już bliski i odbicie powinno sprzyjać także akcjom Mercora.

invest

Linia A/D znajduje się w stanie wyprzedania i już niewiele brakuje do poziomu poprzednich minimów i wyznaczenia dołka korekty.

Dywidenda wynosi 9,26 zł, aby zyskać prawo do wypłaty akcje muszą znajdować się na rachunku na dzisiejszym zamknięciu sesji. Dzień wypłaty to 29 lipiec.

Tygodniowy rozkład dywidend: 7 – 11 lipiec

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm.

W tabeli zamieszczone są dywidendy uchwalone i propozycje dywidend. Wysokość stopy dywidendy podana jest na dzień aktualizacji tabeli. Spółki są posegregowane wg kolejności daty ustalenia praw. Wysokość dywidendy w przypadku wypłaty w innej walucie przeliczona jest na PLN po kursie z dnia aktualizacji. (Aktualizacja 5.07):


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here