Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


W ramach Grupy mBanku firmy i klienci indywidualni mogą skorzystać z szerokiej oferty produktów i usług potrzebnych do zaspokojenia potrzeb finansowych. Ofertę mBanku uzupełnia leasing, faktoring, pełna oferta maklerska. W skład Grupy wchodzi również specjalistyczny BRE Bank Hipoteczny.

Na wykresie o interwale miesięcznym widzimy długoterminowy trend wzrostowy, a także nową folę wzrostową po kryzysie lat 2007-2009.

Wykres z interwałem tygodniowym wskazuje 3 potencjalne miejsca dobre do kupna akcji. Pierwsze miejsce to przyspieszona linia trendu, do której zmierza kurs, następnym (lepszym) miejscem byłoby wsparcie zaznaczone na czerwono, a na końcu linia trendu, jednak do tego potrzebna byłaby większa korekta.

Dywidenda:

Mbank przyznał w ubiegłym roku 10 zł dywidendy na 1 akcję. W tym roku dywidenda ma być wyższa.

3 marca otrzymaliśmy komunikat ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Zgodnie z wnioskiem Zarządu Banku, na dywidendę dla akcjonariuszy Banku zostanie przekazana kwota 716.984.486 zł, przy czym kwota dywidendy przypadająca na jedną akcję wynosi 17 zł.”

Zarząd Banku rekomenduje, aby dzień dywidendy został ustalony na dzień 5 maja 2014 r. (dzień dywidendy), natomiast termin wypłaty dywidendy na dzień 19 maja 2014 r. (termin wypłaty dywidendy).“(Komunikat Spółki z dnia 3.03.2014)

Zatem dywidenda wynosi 17 zł, dzień ustalenia prawa to 5 maja. Najpóźniej musimy kupić akcje 30 kwietnia aby cieszyć się wypłatą 19 maja. Przy czym należy pamiętać, że jest to rekomendacja, a więc możliwe są pewne zmiany.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Dwa szkolenia z price action w cenie jednego. Obejrzyj pierwsze części za darmo: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpółka w trendzie wzrostowym – Inpro
Następny artykułSetupy Price Action 14 marca 2014: CADJPY, EURCAD, EURJPY, EURUSD, GBPJPY, GBPUSD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here