Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Spółka jest producentem opraw oświetleniowych – plafonier technicznych i opraw przenośnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie o interwale miesięcznym mamy piękny trend wzrostowy z bardzo łagodnymi korektami.

Jak widać na wykresie tygodniowym, po odcięciu dywidendy kurs znajdzie się ponownie przy linii trendu, a zarazem na poziomie lokalnego wsparcia. Może to być dobrą okazją inwestycyjną z dość niewielkim zleceniem obronnym.

Dzisiaj jest ostatni dzień na “załapanie się” na dywidendę. Należy mieć akcje na zamknięciu sesji.

Dywidenda:

17 marca otrzymaliśmy komunikaty ze spółki, w którym Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy:

„Zarząd Lena Lighting S.A. informuje, że po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Nadzorczej, zarekomenduje Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę dywidendy z zysku za rok obrotowy 2013 w wysokości 0,30 zł na jedną akcję (słownie: trzydzieści groszy).” (Komunikat Spółki z dnia 17.03.2014)

Zatem dywidenda wynosi 0,30 zł, dzień ustalenia prawa to 9 maj. Najpóźniej musimy kupić akcje dzisiaj aby cieszyć się wypłatą 27 maja.

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDAX nie chce spadać, ociąga się ze wzrostami.
Następny artykułSpółka w trendzie wzrostowym – Grajewo
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here